dr n. med. Jarosław Janik – nowy chirurg plastyczny w Alfamedica Częstochowa

Niezwykle miło nam poinformować, że do Zespołu Alfamedica Częstochowa dołączył nowy chirurg plastyczny – dr n. med. Jarosław Janik.

Pan doktor posiada specjalizację II stopnia z chirurgii plastycznej oraz I i II stopnia z zakresu chirurgii ogólnej. Na co dzień współpracuje z Kliniką Chirurgii Ogólnej Onkologicznej i Kolorektalnej Szpitala Bielańskiego w Warszwie i Oddziałem Chirurgii Ogólnej we Wrocławiu.

W naszym Centrum Medycznym doktor Jarosław Janik wykonywał będzie następujące zabiegi:

Korekta nosa – zabieg mający na celu poprawę kształtu, a co za tym idzie, wyglądu nosa. Niezadowalający wygląd nosa może wynikać z uwarunkowań wrodzonych lub też mieć charakter nabyty, np. na skutek urazu mechanicznego. Możliwe są zarówno zmniejszenie nosa, przywrócenie symetrii, wyprostowanie krzywizny, korekta szerokości rozstawu płatków nosowych, usunięcie tzw. garba na nosie. Ustalenie najbardziej odpowiedniej metody chirurgicznej, odbywa się w czasie wizyty konsultacyjnej.

Blepharoplastyka – korekcja powiek górnych i dolnych, stosowana w celu wyeliminowania zjawiska tzw. opadającej powieki. Jest to sytuacja, w której na powiece tworzy się fałd skórny wynikający z jej nadmiaru. W takiej sytuacji konieczny jest zabieg korekcyjny, mający na celu przywrócenie estetycznego wyglądu oraz odpowiedniej jakości widzenia. Zabieg pozwala również na pozbycie się tzw. worków pod oczami oraz pojawiających się z wiekiem zmarszczek.

Abdominoplastyka – plastyka brzucha – płaski i zadowalający nas wygląd brzucha nie zawsze możemy uzyskać na skutek ćwiczeń fizycznych. Nadmiar wiotkiej skóry, powstały w następstwie ciąży lub intensywnego procesu odchudzania, może wymagać skorygowania przez chirurga plastycznego. W ramach zabiegu możliwe jest zarówno usunięcie nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej oraz eliminacja rozstępów. Plastyka brzucha umożliwia uzyskanie wymarzonej sylwetki.

Powiększanie piersi – implanty silikonowe – powiększanie biustu, to jeden z najczęstszych zabiegów chirurgii estetycznej. Wiele kobiet odczuwa kompleksy z uwagi na zbyt małe piersi lub ich zniekształcenie po ciąży. Zabieg wszczepienia implantów pozwala na uzyskanie zadowolenia ze swojego wyglądu i większą satysfakcję z bliskości z partnerem. W trakcie zabiegu, stosuje się nacięcie w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczek sutkowych, dzięki czemu blizna jest mało widoczna.

Więcej na temat wykonywanych zabiegów na stronie poradni -> Chirurgia plastyczna Alfamedica Częstochowa

Comments are closed.