Infiltracja próchnicy Icon

W Centrum Medycznym Alfamedica zespół stomatologów dba o to, aby usługi stomatologiczne były świadczone przy użyciu nowoczesnych technik.
Jedną z nich jest nowatorska metoda ICON, która pozwala bezboleśnie i skutecznie wyleczyć przebarwienia na zębach, tak zwane białe plamy. Powstają one w wyniku zaatakowania powierzchni szkliwa przez bakterie próchnicotwórcze. Infiltracja próchnicy Icon została stworzona specjalnie do powstrzymywania postępów początkowej próchnicy oraz eliminowania białych plam. Można go stosować do leczenia zmian występujących zarówno w przestrzeniach między-zębowych, jak i na przednich powierzchniach zębów. Co najważniejsze jest to leczenie bezinwazyjne, nie wymagajace borowania i innych nieprzyjemności.

Jak wygląda przebieg leczenia.

Leczenie preparatem DMG ICON odbywa się bez użycia wierteł. Zmieniona powierzchnia szkliwa jest najpierw oczyszczana i polerowana, a następnie wytrawiana specjalnym płynem ICON etch. Po spłukaniu i osuszeniu powierzchni zęba nakładany jest preparat ICON, który wnikając w strukturę uszkodzonego szkliwa, likwiduje białe plamki na jego powierzchni. Na koniec ząb jest naświetlany lampą polimeryzacyjną i polerowany. ICON to proste rozwiązanie bez borowania pozwalające w łatwy i bezbolesny sposób uniknąć  podczas jednej wizyty -łatwo i bezboleśnie.

Comments are closed.