Krótszy czas leczenia protetycznego

Czas trwania całego procesu protetycznego znają doskonale pacjenci, którzy zdecydowali się na uzupełnienie braków zębowych. Niezależnie od wyboru metody, czy są to implanty czy też klasyczne korony, pewien etap jest nieunikniony – wyciski. Dla wielu pacjentów wizyta niezwykle nieprzyjemna jednak obowiązkowa, aby móc zarejestrować zgryz, odwzorować pole protetyczne, sytuację zwarciową przy pomocy mas, łyżek wyciskowych, wzorników zwarciowych, gipsu  oraz przekazać niezbędne informacje do pracowni protetycznej w celu wykonania koron, mostów czy protez. Cały ten proces jest pracochłonny i czasochłonny, oddziaływując tym samym na pacjenta oraz jego satysfakcję z przeprowadzonego leczenia.

Skaner 3 Shape Trios

Skaner 3dshape Trios

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, wdrożyliśmy nowe procedury oraz sprzęt uprzyjemniający i usprawniający etap wycisków. Skaner wewnątrzustny 3 SHAPE to urządzenie do cyfrowej rejestracji zgryzu pacjenta. Podczas wizyty unikamy nieprzyjemnych mas wyciskowych, a przy tym częstego odruchu wymiotnego. Oprogramowanie towarzyszące pozwala na natychmiastowa analizę wycisku cyfrowego, co w przypadku konwencjonalnych wycisków nie jest możliwe. Lekarz może od razu po zeskanowaniu określić, czy jest wystarczająco miejsca na przyszłą pracę protetyczną czy równoległość filarów. Dodatkowe opcje pozwalają dobrać kolor oraz wysokość zwarcia oraz całą dokumentacje przesłać bezpośrednio do pracowni protetycznej oszczędzając czas. Większa część prac zostaje wykonana cyfrowo.

Usprawnienie przy pracach implantologicznych. Zarówno dla lekarzy jak i dla pacjentów jest to znaczący postęp, zapewniający bardziej precyzyjny i przewidywalny zabieg wszczepienia implantów

Cyfrowy model uzębienia pacjenta jest przechowywany w bazie danych, w każdej chwili jest dostęp do wirtualnych wycisków. Najbardziej doceniany skan jest wtedy gdy z jakiegoś powodu zostaje zniszczone uzupełnienie protetyczne. Wówczas skan bez udziału pacjenta zostaje przesłany do laboratorium, gdzie wykonane zostaje na tej podstawie uzupełnienie protetyczne. Pacjent pojawia się w gabineie stomatologicznym dopiero i tylko po odbiór pracy.

Ratunek w kryzysowych sytuacjach

Metoda ta jest niezwykle wygodna w przypadku, gdy pacjent nagle traci swojego zęba i potrzebuje natychmiast uzupełnić brak zębowy. Posiadanie skanu pacjenta – wykonanego już na 1 wizycie – pozwala na szybki ratunek w ciągu jednego dnia. Skaner sprawdza się również  sytuacji zapewnienia uzupełnienia pacjentom implantologicznym, którzy podejmując leczenie chcą wyjść z zębami po wykonanym zabiegu. Klasyczną drogą wyciskową nie zawsze jest możliwość, aby pacjentowi zapewnić natychmiast uzupełnienie. Używając skanera 3 shape już po pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym zostają przygotowane kolejne etapy, bez konieczności ustalania pośrednich wizyt w gabinecie. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie dla pacjentów zagranicznych, którz mają ograniczoną możliwość przyjazdu na każdą wizyte w gabinecie. Dzięki skanerowi pomijamy co najmniej 2 wyzyty oraz uzyskujemy większą dokładnośc i przewidywalnośc zabiegów.

W Centrum Medycznym Alfamedica skan wykonujemy rutynowo wszystkim pacjentom, dzięki temu nasi pacjenci nie boją się nagłych wypadków.

Comments are closed.