Laser stomatologiczny w Alfamedica

Laser stomatologiczny to urządzenie cieszące się wielkim uznaniem wśród profesjonalistów. Jest to urządzenie, które znajduje szereg zastosowań w codziennej praktyce stomatologicznej. Dzięki leczeniu z zastosowaniem laserów stomatologicznych większość zabiegów dentystycznych można wykonać bezpiecznie i z minimalną inwazyjnością.

Laser to nowoczesne narzędzie, które pozwala na wykonanie zabiegów bezboleśnie i bez konieczności znieczulania. Laserowe ozonowanie próchnicy, w przypadku najmłodszych pacjentów odbywa się bez bólu i strachu. Dzięki temu wizyta jest przyjemna, bezstresowa i skuteczna.
Jeśli dokucza Ci bolesny obrzęk lub krwawienie podczas szczotkowania, wskazuje to na stany zapalne dziąseł. Jeśli problem utrzymuje się długo i nie jest prawidłowo leczony, skutkuje szeregiem problemów z zębami, a nawet ich utratą. Laser stomatologiczny pomaga skutecznie walczyć z infekcjami dziąseł. Ozonowanie pozwala na wyeliminowanie bakterii, wirusów i grzybów z wewnętrznych tkanek dziąsła. Użycie światła pozwala na usunięcie nabłonka w stanie zapalnym, a co za tym idzie redukcji chorobotwórczych patogenów. Dzięki laserowi można również leczyć afty, opryszczkę, a także inne powikłania związane ze źle dopasowanymi protezami.

Laser stomatologiczny to także sposób na wybielanie zębów. Zabiegi z użyciem światła lasera są najszybszą i najbezpieczniejszą metodą pozwalającą osiągnąć naturalnie biały uśmiech. Zabieg wykonuje się z udziałem dedykowanego żelu aktywowanego za pomocą lasera. Wybielanie wykonywane w ten sposób może być stosowane również w przypadku osób z nadwrażliwością.
Jeśli właśnie nadwrażliwość, pojawiająca się po piciu lub jedzeniu produktów zimnych, gorących lub kwaśnych jest twoim problemem, można odbyć kurację laserem. Leczenie nadwrażliwości w ten sposób daje natychmiastowe efekty oraz jest bardzo proste. Uśmierzenie bólu pojawia się już w gabinecie stomatologicznym, bezpośrednio po pierwszym naświetleniu.

Piękny uśmiech to nie tylko zdrowe zęby, ale także dziąsła i usta. Laserowy piling dziąseł pozwoli na delikatne usunięcie ciemnych przebarwień, pojawiających się u palaczy. Za pomocą urządzenia można się pozbyć również włókniaków, polipów czy też naczyniaków. Zaletą laserów jest także możliwość wykonywania bezkrwawych zabiegów na dziąsłach. Konturowanie dziąseł z użyciem lasera to najlepsza metoda na bezkrwawe i precyzyjne usunięcie dziąseł zachodzących na powierzchnię zębów.

W przypadku innych zabiegów chirurgicznych można również z powodzeniem wykorzystywać tę technikę. Za pomocą lasera można dokonać korekty wędzidełka czy przerostów protetycznych. Zabiegi wykonywane w ten sposób charakteryzuje bardzo duża przewidywalność i precyzja. Odbywają się bezkrwawo i nie wymagają zakładania szwów. Dodatkową zaletą jest możliwość połączenia podczas jednej wizyty zabiegu chirurgicznego wraz z regeneracją rany. Wnikając w tkanki, to promieniowanie zwiększa ich ukrwienie, przyspiesza procesy przemiany materii w komórkach, a jednocześnie przyspiesza gojenie. Podwójne zastosowanie światła laserowego pozwala na zmniejszenie bólu oraz zabezpieczy przed infekcją i przyspieszy gojenie rany. Co najważniejsze stomatologia laserowa usuwa przede wszystkim przyczyny problemów, a nie tylko objawy.

Mnogość zastosowań lasera stomatologicznego, a także jego niezaprzeczalne zalety skłaniają do tego, aby docenić tę technikę leczenia. Zapytaj stomatologa o szczegóły zastosowania lasera stomatologicznego w twoim leczeniu.

Comments are closed.