Centrum leczenia nadwagi i otyłości

Leczenie otyłości nieinwazyjną, endoskopową metodą zakładania balona żołądkowego – we współpracy z gastroenterologiem i dietetykiem.

Wykonywane zabiegi

Założenie balonu żołądkowego

ETAP I – WSTĘPNY – koszt: 800 – 900 zł (w zależności od ilości potrzebnych badań laboratoryjnych co uzależnione jest od sytuacji)

  • wizyta konsultacyjna w gastroenterologa dr hab.n.med. Macieja Gonciarza
  • 2 wizyty u dietetyka wraz z przygotowaniem diety – Monika Przystalska
  • badania laboratoryjne, pomiar masy ciała

W zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta i decyzji obu specjalistów prowadzone jest leczenie zachowawcze i dieta bądź pacjent kierowany jest do II etapu

 

ETAP II – kwalifikacja do zabiegu endoskopowego – koszt: 600 zł – 800 zł (w zależności od tego czy pacjent życzy sobie wykonanie gastroskopii ze znieczuleniem)

  • gastroskopia diagnostyczna – badanie w celu ustalenia ewentualnych przeciwskazań do zabiegu wszczepienia balona dożołądkowego
  • konsultacja anestezjologiczna
  • wizyta konsultacyjna w gastroenterologa dr hab.n.med. Macieja Gonciarza (lekarza prowadzącego)

 

ETAP III – zabieg – aplikacja balonu dożołądkowego:

Zabieg realizowany jest metodą nieinwazyjną – endoskopowo. Pusty, miękki balon prowadzany jest za pomocą gastroskopu przez usta pacjenta do żołądka. Następnie jest wypełniany, w celu częściowego wypełnienia przestrzeni żołądkowej. Dzięki temu pacjent odczuwa mniejsze łaknienie, ma większe uczucie pełności, co prowadzi do ograniczenia ilości spożywanych posiłków. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda utraty masy ciała. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, co daje zapewnia komfort pacjentowi. Podczas zabiegu obecny jest lekarz prowadzący – gastroenterolog, pielęgniarka asystująca do zabiegu, anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna.

Po zabiegu pacjent dochodzi do sobie w elegancko i bogato wyposażonych salach pooperacyjnych. Już kilka godzin po zabiegu zostaje wypisany do domu.

Kuracja trwa do 6 miesięcy. Po jej zakończeniu balon (po przebiciu) usuwany jest endoskopowo, przy użyciu gastroskopu. Usunięcie balonu w cenie zabiegu.

Dodatkowo w cenie procedury są 2 wizyty kontrolne u gastroenterologa oraz trzy konsultacje dietetyczne po zabiegu.

Całość procedury to koszt 7 500 zł.