Leczenie zaćmy

W Centrum Medycznym Alfamedica wykonujemy operacje zaćmy metodą Fakoemulsyfikacji. Polega on na rozbiciu zmętniałej soczewki przy pomocy ultradźwięków i usunięciu jej rozbitych fragmentów. W miejsce usuniętej soczewki implantowana jest soczewka zwijalna o odpowiednio dobranych parametrach. Po zabiegu Pacjent zostaje na obserwacji przez około 1-2 godziny. Stosujemy soczewki firmy Alcon.

Soczewki firmy Alcon zbudowane są w całości z materiału akrylowego, są cienkie, elastyczne, charakteryzują się większym stopniem zwijalności dzięki czemu wymagane jest tylko niewielkie nacięcie, jej powierzchnia o hydrofobowych właściwościach zmniejsza ryzyko powstania zaćmy wtórnej. Soczewki są wyposażone w filtr UV, który zapobiega działaniu szkodliwych promieni ultrafioletowych.

Zaletami tej metody jest:

zabieg jest bezbolesny i bezpieczny
zastosowanie niewielkiego cięcia ok 3 mm
brak konieczności zakładania szwów
wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym ( zgodnie z zaleceniami lekarza)
zminimalizowany czas trwania zabiegu, pacjent po 2 godzinach wraca do domu

Koordynatorem zabiegów jest Pani Paulina Kołodziej:

tel.: 609 558 090
e-mail: zabiegi@alfamedica.med.pl

Wykonywane zabiegi:

OPERACJE ZAĆMY metodą Fakoemulsyfikacji z wykorzystaniem soczewek Alcon

Zaćma to zmętnienie soczewki, przezroczystej struktury zlokalizowanej w gałce ocznej za tęczówką. Postępujące zmętnienie powoduje, że przepuszcza ona w głąb oka coraz mniej światła, co powoduje pogorszenie widzenia, aż do całkowitej utraty wzroku. Zaćma występuje najczęściej u ludzi w starszym wieku, może jednak rozwinąć się u osób młodych. Przyczynami zaćmy rozwijającej się w młodszym wieku są: stany zapalne błony naczyniowej oka, urazy gałki ocznej, długotrwałe stosowanie niektórych leków np. kortykosteroidów, duża krótkowzroczność, cukrzyca, niektóre zabiegi operacyjne oka np. witrektomia

Postacie zaćmy:

zaćma podtorebkowa tylna – zmętnienie torebki soczewki
zaćma jądrowa – zmętnienie zlokalizowane jest w środkowej części soczewki
zaćma korowa – zmętnienie zlokalizowane jest w obwodowej części soczewki

Cennik usług

Leczenie zaćmy – 3000-3500 (w zależności od soczewki dobranej przez lekarza)
Konsultacja anestezjologa przed zabiegiem – 80 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.