Stomatologia

Stomatolog Częstochowa w Centrum Medycznym Alfamedica Silesia North oferujemy pełny zakres usług stomatologicznych. Posiadamy sprzęt pozwalający na wykonywanie zabiegów z dziedziny implantologii, endodoncji, chirurgii szczękowej, protetyki, stomatologii dziecięcej i zachowawczej.

AlfaEstetica stomatologia

Stomatologia na nowej stronie in ternetowej AlfaEstetica

Wieloletnie prowadzenie wielospecjalistycznej placówki medycznej, w której pacjent otrzymuje kompleksową opiekę (w tym leczenie stomatologiczne, szereg poradni specjalistycznych, pełną diagnostykę specjalistyczną i szpital) każdego dnia motywuje nasz zespół do poszukiwania nowych kierunków rozwoju. Niezależnie od tego czy dotyczy to otwarcia nowej specjalizacji, zakupu nowego sprzętu czy wdrażania innowacyjnych rozwiązań – rozwijamy się poszerzając zespół i zakres usług oferowanych naszym pacjentom. Z uwagi na rosnące zróżnicowanie medycznych specjalizacji w Alfamedica, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu całej Stomatologii pod znaną już Państwu markę AlfaEstetica.

AlfaEstetica mieści się w tym samym budynku Centrum Medycznego Alfamedica przy ul. Kilińskiego 166. Jej zespół to Ci sami lekarze stomatolodzy i personel pomocniczy – dlatego nie wiąże się to z żadną zmianą dla leczonych pacjentów.

Do tej pory w ramach AlfaEstatica mogli Państwo skorzystać z naszych usług w zakresie implantów zębowych, chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, laserowej korekcji wzorku oraz Treningu EMS. Do wszystkich wymienionych usług dodajemy teraz całą strukturę stomatologii, budowaną przez kilka lat pod auspicjami Alfamedia przez prężnie rozwijający się zespół lekarzy stomatologów pod kier. doktora Łukasza Bańczyka. Tym samym pod marką AlfaEstetica znajdą Państwo pełny zakres usług stomatologicznych w ramach Centrum Stomatologii i Implantologii.

Zmiana dotyczy wyłącznie potrzeby uporządkowania i większej przejrzystości dostępnych w naszym centrum usług. Szczegółowy zakres zabiegów stomatologicznych znają Państwo na stronie AlfaEstetica

Poniżej przypominamy naszą koncepcję prowadzenia Centrum Stomatologii i Implantologii oraz przedstawiamy ogólny zarys usług stomatologicznych.

Podejmując decyzję o wyborze gabinetu stomatologicznego pacjenci kierują się pierwszym wrażeniem, empatią personelu, profesjonalizmem, nowoczesnym sprzętem oraz wiedzą i doświadczeniem lekarza.

Wybierając Centrum Stomatologii i Implantologii AlfaEstetica w Częstochowie masz pewność, że trafiasz do miejsca, gdzie indywidualne i kompleksowe podejście do każdego pacjenta to priorytet nie tylko lekarzy, ale i całego personelu.

Stomatologia AlfaEstetica oferuje pełen zakres usług: leczenie zachowawcze, endodoncja mikroskopowa, chirurgia stomatologiczna, implantologia, protetyka i implantoprotetyka, a także stomatologia dziecięca. Wszystkie usługi wykonywane są przez lekarzy z ogromną pasją i zaangażowaniem.

Używamy materiałów nanohybrydowych do wypełnień kompozytowych zębów, dzięki czemu otrzymujemy wysoko estetyczne odbudowy. Gabinety wyposażone są w specjalistyczny sprzęt min. znieczulenie komputerowe, podtlenek azotu, laser diodowy, mikroskop czy nóż piezosurgery, sprzyjający szybkiej rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych.

Zabiegi implantologiczne wykonywane są przy użyciu szwajcarskich systemów Thommen Medical, Straumann oraz Nobel Biocare. Systemy te charakteryzują się przewidywalnością podczas zabiegów oraz licznymi badaniami potwierdzającymi ich jakość. Kładziemy nacisk na dokładność, w związku z czym zabiegi implantologiczne wykonujemy z użyciem szablonów służących do planowania miejsca wszczepów tytanowych oraz ich precyzyjnego wszczepienia. Pozwala to na wykonanie przewidywalnej pracy protetycznej, która jako efekt finalny leczenia ma nie tylko spełniać swoją funkcję ale również być wysoko estetyczna.

Korony i mosty zarówno na zębach własnych jak i te na implantach wykonywane są na podbudowie cyrkonowej. Jest to materiał charakteryzujący się najwyższą jakością. Stosowany od ponad 20 lat w ortopedii znalazł swoje zastosowanie w protetyce. Cechy jak długowieczność, biokompatybilność czy całkowity brak metalu oraz wysoka estetyka prac protetycznych (brak ciemnej obwódki przy dziąśle) sprawiają, że cyrkon zyskał ogromną popularność i jest numerem jeden wśród materiałów koron i mostów.

Podstawą rozpoczęcia leczenia jest wnikliwa diagnostyka, która pozwala na ustalenie kompleksowego planu leczenia. Pracownia Badań Obrazowych wyposażona jest w aparat rentgenowski do zdjęć pantomograficznych i cefalometrycznych, radiowizjografię oraz tomograf komputerowy CBCT emitujący minimalną wiązkę promieniowania. Tomografia umożliwia wykonanie zdjęć szczęki, żuchwy, zatok i in. Każdy gabinet dodatkowo posiada możliwość wykonania zdjęć RTG punktowego pojedynczych zębów.

Pracujemy zgodnie z wiedeńską szkołą okluzji VieSID wg prof. Slavicka, która koncentruje się na holistycznym podejściu do pacjenta i poszukuje przyczyn dysfunkcji narządu żucia. Wielu pacjentów cierpi z powodu zgrzytania zębami, bólów głowy czy stawów. Kompleksowa analiza narządu żucia pozwala na zastosowanie trwałych metod leczenia okluzji oraz przywrócenie pacjentowi pełnego dobrostanu.

Choroba okluzyjna to zespół objawów wynikających z nieprawidłowo działającego stawu skroniowo żuchwowego oraz mięśni biorących udział w żuciu. Przyczyną są nieprawidłowe kontakty zębów górnych i dolnych, braki zębowe, krzywe zęby czy brak symetrii twarzy, które powodują zmiany w stawach skroniowo żuchwowych lub ich przeciążenia.

Pierwsza wizyta u stomatologa obejmuje wykonanie zdjęcia pantomograficznego, badania diagnostycznego oraz wywiadu, który pozwoli na ustalenie potrzeb oraz oczekiwań pacjenta.

Kładziemy duży nacisk na stomatologię dziecięcą. Pamiętając o małych pacjentach stworzyliśmy miejsce, gdzie oczekując na wizytę mogą pobawić się i zrelaksować. Dostępne formy znieczulenia pozwalają na dostosowanie ich do potrzeb najmłodszych pacjentów, dzięki czemu leczenie zębów u dzieci nie kojarzy się z przykrym doświadczeniem. Wykonujemy leczenie w znieczuleniu ogólnym oraz w podtlenku azotu – gazie rozweselającym.

W Centrum Medycznym AlfaEstetica panuje przyjazna, rodzinna atmosfera, która sprzyja poczuciu komfortu wśród pacjentów. Dbamy o piękny uśmiech i dobre samopoczucie, bo wierzymy w to, że piękny uśmiech to mocny argument do częstego uśmiechania się.

Przejdź na stronę AlfaEstetica