Próchnica wpływa nie tylko na stan zębów, ale na zdrowie całego organizmu. Systematyczna higiena jamy ustnej i wczesne leczenie powstających ubytków to klucz do zachowania zdrowego uśmiechu. Co jednak w sytuacji, kiedy nie zdajemy sobie sprawy z rozwijającej się wewnątrz zęba próchnicy, gdyż nie widać jej na jego powierzchni?

Odpowiedzią na to pytanie jest badanie laserem DIAGNOCam, który prześwietla ząb wskazując miejsca zaatakowane przez próchnicę w postaci ciemnych punktów (patrzy: przykład na zdjęciu).

W jaki sposób odbywa się badanie?

Ząb jest wykorzystany jako światłowód. Kamera wideo rejestruje uzyskany obraz i przynosi go na ekran w czasie rzeczywistym. Całkowicie bez użycia promieni rentgenowskich dzięki czemu badanie można powtarzać z dowolną częstotliwością.
Lekarz w trakcie leczenia omawia z pacjentem stan zęba, a zdjęcie pozostaje w pamięci karty pacjenta, co pozwala kontrolować rozwój ewentualnych zmian przy okazji kolejnych wizyt kontrolnych.

Czy każdy może skorzystać z takiego badania?
Tak. Jest to idealny sposób na wczesne i bezbolesne wykrycie próchnicy. DIAGNOCAM jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i małych dzieci.
Wczesne wykrycie próchnicy daje realne szanse na zatrzymanie, a nawet cofnięcie się rozwoju próchnicy przy wykorzystaniu nieinwazyjnych sposobów lub wyleczenie zęba bez borowania metodą infiltracji.

Badanie laserem DIAGNOCam dostępne jest w Alfamedica Silesia North. Rejestracja wizyt pod numerem telefonu: 34 314 71 07 lub 781 754 455. Cennik usług stomatologii dostępny tutaj: https://www.alfamedica.med.pl/stomatologia/

Comments are closed.