Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z naszym specjalistą – lek.stom. Łukaszem Bańczykiem na temat implantów zębowych.

Zdrowy, piękny uśmiech odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu prywatnym jak i zawodowym. Dodaje pewności siebie, pozwala bez stresu cieszyć się spożywaniem świątecznych pyszności czy pozowaniem do zdjęć na sylwestrowym balu. W rozmowie z naszym ekspertem lek. stom. Łukaszem Bańczykiem – implantologiem z Centrum Medycznego Alfamedica w Częstochowie odpowiadamy na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania.


Angelika Dąbek: Dlaczego uzupełnienie utraconego uzębienia jest tak ważne?
Łukasz Bańczyk: Pełne uzębienie to podstawa zdrowia. Braki to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim funkcjonalnej mający wiele negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia. Wady zgryzu, wady wymowy, bóle głowy, problemy ze strony układu pokarmowego to tylko niektóre z problemów, do których mogą doprowadzić braki w uzębieniu.
A.D.: W jaki sposób możemy uzupełnić braki w uzębieniu?
Ł.B.: Istnieje wiele możliwości uzupełnienia braków zębowych. Do wyboru mamy tradycyjne protezy ruchome, protezy ruchome stabilizowane na implantach oraz protezy stałe – mosty protetyczne oparte na zębach własnych lub na implantach.
A.D.: Czy implanty to rozwiązanie dla każdego?
Ł.B.: Dla większości pacjentów. Dzięki dostępności różnych systemów implantologicznych można zastosować metodę najlepszą dla danej osoby nie tylko pod względem zdrowotnym, estetycznym, ale również finansowym.

więcej na … http://www.zycieczestochowy.pl/article/63440/w-trosce-o-piekny-usmiech

Comments are closed.