Zespół Alfamedica odwiedził dzieciaki w Przedszkolu Sióstr Nazaretanek

Alfamedica w Przedszkolu Sióstr Nazaretanek im. bł. Franciszki Sieliskiej

Zespół stomatologiczny z Centrum Medycznego Alfamedica po raz kolejny odwiedził  dzieciaki w przedszkolu, tym razem było to Przedszkole Sióstr Nazaretanek im. bł. Franciszki Sieliskiej – Grupa Maluchów. Spędziliśmy z dziećmi wspólnie czas na zabawach, czytaniu książeczek, nauce szczotkowania oraz przeglądach stomatologicznych. Wszystko odbyło się w ramach wewnętrznej akcji „Zdrowy Przedszkolak”. Nasza wizyta to nie tylko zabawa, ale także czas na promowanie wiedzy na temat zasad higieny jamy ustnej. Staraliśmy się pokazać dzieciom, że troska o zęby mleczne ma znaczenie dla stałego uzębienia.

Bardzo istotną kwestią dla nas jest pokazanie, że stomatolog to przyjazna postać, a narzędzia i wizyta w gabinecie nie powinny wywoływać uczucia strachu. O relacje z pacjentem dbamy już od najmłodszych lat. Naszym towarzyszem jest jak zawsze zielony Dino, który zawsze skrada serca wszystkich dzieci. To z nim uczyliśmy się, jak szczotkować zęby oraz co jeść, aby zęby były zdrowe. Największą atrakcją była metamorfoza dzieciaczków w lekarzy, kiedy to samodzielnie mogły poznać narzędzia stomatologiczne oraz wykonać kolorową plombę Dinusiowi. Radość była wielka, dzieci nie chciały puścić Dina do gabinetu, proponując świetną opiekę 🙂

Doktor Anna Bańczyk wykonała przeglądy wszystkim przedszkolakom, a na kartach przeglądu zostały zapisane zalecenia dla rodziców. Wszystkie przedszkolaki były SUPER PACJENTAMI dlatego każdy z nich otrzymał dyplom, naklejki oraz balon. Dzieci pokazały, że dentysty się nie boją i zgodnie z zaleceniami stomatologa, chętnie odwiedzą nasz gabinet za pół roku. Jak mówi znane przysłowie „lepiej zapobiegać niż leczyć”, zatem do zobaczenia w Alfamedica.

Na wszystkich małych Pacjentów wraz z zielonym Dino oczekujemy w Centrum Medycznym Alfamedica.

« 1 z 2 »

Comments are closed.