Poradnia Lekarza Medycyny Rodzinnej (zakres leczenia internisty i pediatry)

Kiedy zaczynamy odczuwać różnego rodzaju dolegliwości lub obserwujemy u siebie niepokojące objawy warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu – internisty lub pediatry w przypadku dzieci. Wiele rodzin chce, aby za podstawową opiekę lekarską odpowiadał jeden specjalista, który zajmie się wszystkimi członkami rodziny. Centrum Medyczne Alfamedica w Częstochowie daje taką możliwość. Poradnia Lekarza Medycyny Rodzinnej konsultuje zarówno dorosłych jak i dzieci. Lekarz rodzinny zajmuje się diagnozą i leczeniem szerokiego zakresu schorzeń i problemów zdrowotnych. Jeśli jest taka konieczność – kieruje pacjentów do odpowiedniego specjalisty.

Lekarz medycyny rodzinnej – jakie badania wykonuje?

Lekarz medycyny rodzinnej dysponuje możliwością zlecenia wykonania wielu badań diagnostycznych. W swojej pracy opiera się najczęściej na dokładnym wywiadzie lekarskim, oględzinach, badaniu osłuchowym. Może również zlecić wykonanie badań krwi, moczu oraz badań specjalistycznych.

Kiedy lekarz medycyny rodzinnej może nam pomóc?

Lekarz medycyny rodzinnej udziela pomocy w przypadku częstych infekcji wirusowych i bakteryjnych oraz w przypadku wielu innych schorzeń nie wymagających specjalistycznego leczenia. Lekarz ten po postawieniu diagnozy może również skierować pacjenta do poradni specjalistycznej.

Wizyta

Cena: 100 zł

Ostateczna cena zostanie ustalona ze specjalistą po konsultacji lekarskiej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.