Chirurgia okulistyczna

W Centrum Medycznym Alfamedica Częstochowa przeprowadzamy operacje i zabiegi z zakresu chirurgii okulistycznej. Wykonujemy korektę plastyczną powiek w przypadku zwiotczenia skóry, entropionu (podwinięcie powieki), ektropionu (odwinięcie powieki), znamion rozrostowych powiek i spojówki gałki ocznej czy gradówek. Przeprowadzamy chirurgię skrzydlika.

Koordynatorem zabiegów jest Pani Klementyna Zjawiona:

tel.: 609 558 090 (8:00 -17:00 od poniedziałku do piątku)
e-mail: zabiegi@alfamedica.med.pl

Wykonywane zabiegi:

Korekta zwiotczenia skóry powiek górnych i dolnych.

Zwiotczenie skóry powiek, jest to sytuacja, w której jedna z powiek, staje się asymetryczna względem drugiej, na skutek zwiotczenia skóry. Schorzenie może dotyczyć osób w każdym wieku. Przypadłość wiąże się z ograniczeniem widoczności poprzez zmniejszenie szpary powiekowej, powstawaniem zmarszczek i trudnościami w nakładaniu makijażu. Deformacja powiek, to nie tylko problem estetyczny, ale także zdrowotny.

Usunięcie podwinięcia powieki

Entropion (podwinięcie powieki), to sytuacja w której brzeg powieki i rzęsowy ulegają podwinięciu do wnętrza oka na skutek nieprawidłowego napięcia więzadeł powiekowych. Problem zwykle dotyczy powieki dolnej. Najczęściej pojawia się z wiekiem, wraz ze starzeniem się narządu wzroku, bądź też w wyniku urazu. Może mieć też charakter wrodzony. Powoduje ból oka, łzawienie i prowadzić może do powstawania owrzodzeń. Trwałą ulgę przynieść może jedynie leczenie chirurgiczne.

Korekta odwinięcia powieki

Ektropion (odwinięcie powieki), to sytuacja, w której brzeg powieki odstaje od powierzchni gałki ocznej. Problem może mieć charakter urazowy, wrodzony lub wynikać z procesu starzenia. W wyniku schorzenia, oko staje się zaczerwienione, załzawione, powstają stany zapalne, co może prowadzić do powstawania owrzodzeń i zwyrodnień. Odsunięcie powieki od oka skutkuje tym, że kanaliki łzowe nie mają możliwości odprowadzania łez. Leczenie farmakologiczne łagodzi objawy, ale trwałą ulgę przynieść może wyłącznie zabieg chirurgiczny.

Usuwanie znamion rozrostowych powiek i spojówki gałki ocznej

Zmiany rozrostowe powiek i spojówki, to nic innego jak guzy, brodawki i inne niepożądane narośle na narządzie wzroku. Ze względu na swoją lokalizację, są one wyjątkowo uciążliwe. W przypadku guzów, często przybierają one charakter nowotworu złośliwego. Lekarz przed wycięciem zmiany często zleca wykonanie badania histopatologicznego pobranego wycinka w celu określenia stopnia jego złośliwości.

Wycięcie gradówek

Gradówka, to jedna z najczęstszych dolegliwości dotykających powiek. Powstaje w wyniku zaczopowania ujścia gruczołów łojowych, w wyniku którego substancja ta gromadzi się na powiece, powodując wystąpienie widocznego zgrubienia i stanu zapalnego. Schorzenie często mylone bywa z jęczmieniem, ale w porównaniu do niego nie daje objawów bólowych. Aby zapobiec powstawaniu gradówek, warto dbać o higienę oka.

Chirurgia skrzydlika

Skrzydlik, jest to rozrost spojówki w kierunku rogówki. Nie do końca znane są przyczyny jego powstawania. Najczęściej występują u osób narażonych na promieniowanie ultrafioletowe oraz negatywne czynniki tj. kurz czy wiatr. Po pojawieniu się, wraz z wiekiem powiększa swoje rozmiary, stając się nie tylko uciążliwy, ale prowadząc niekiedy do całkowitego osłonięcia pola widzenia. Schorzenie leczone może być farmakologicznie lub w przypadku zaawansowanym usunięte chirurgicznie.

Najnowszeaktualności

Cennik usług

Konsultacja do zabiegu

Cena: od 220 zł

Korekta plastyczna powiek

Zwiotczenie skóry powiek górnych i dolnych: od 4 200 zł.

Entropion (podwinięcie powieki): od 1 700 zł.

Ektropion (odwiniecie powieki): od 1 700 zł.

Usuwanie znamion rozrostowych powiek i spojówki gałki ocznej: od 700 zł (+ badanie histopatologiczne).

Usuwanie gradówek: od 850 zł.

Chirurgia skrzydlika

Wycięcie proste lub z autoprzeszczepem spojówki: od 1 800 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.