ECHOLASER – leczenie nowotworów

Medycyna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin w obecnym świecie.Na rynku pojawiają się nowej generacji leki oraz nowoczesne urządzenia i technologie, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegów w sposób praktycznie bezinwazyjny. Dają one szansę na powrót do zdrowia i poprawę komfortu życia pacjentów borykających się z trudnymi schorzeniami. Jedną z tych innowacyjnych technologii jest Echolaser. .

echolaser leczenie nowotworów Alfamedica

echolaser Alfamedica

Dla kogo dedykowany jest zabieg z wykorzystaniem technologii Echolaser i jaka jest zasada jego działania?

Zabiegi z wykorzystaniem technologii echolasera mają swoje zastosowanie szczególnie u pacjentów cierpiących z powodu łagodnego przerostu gruczołu krokowego, nowotworów wątroby, trzustki, prostaty oraz łagodnych zmian w obrębie tarczycy. Badania prowadzone są nad zastosowaniem tej metody do guzków piersi, zmian w macicy oraz guzków o innych lokalizacjach.

Na czym polega małoinwazyjny zabieg Echolasera?

Procedura polega na wprowadzeniu w chorobowo zmieniony obszar bardzo cienkich włókien światłowodowych, które uwalniają energię świetlną. Ma tu zastosowanie metoda termoablacji, która polega na ogrzaniu guza, powodując jego zniszczenie i obkurczenie. Dzięki temu zostaje on zniszczony tj. traci swoje chorobowe właściwości. Dodatkowo przestaje on uciskać newralgiczne narządy np. w przypadku rozrostu gruczołu krokowego / przerostu prostaty, niwelując tym samym dolegliwości (np. w przypadku prostaty nocne parcia, częste wizyty w toalecie, problemy z oddawaniem moczu). Zaletą zabiegu jest przede wszystkim jego mikroinwazyjość. Objawy ustają, ognisko chorobowe zostaje zniszczone, a wszystko to bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgicznego.

Czy zabieg jest bezpieczny dla pacjenta?

Cała procedura termoablacji zmiany przeprowadzana jest pod stałą kontrolą USG w czasie rzeczywistym. Umożliwia to przeprowadzenie zabiegu w sposób niezwykle precyzyjny. Lekarz przez cały zabieg kontroluje położenie włókien, ich głębokość i pole ablacji (pole działania).

Bezpieczeństwo polega też na mikroinazyjności zabiegu, czyli braku operacji chirurgicznej – otwartej. Włókna wprowadzane są za pomocą cienkich igieł poprzez nakłucie przezskórne, to również stanowi mniejsze ryzyko niż pełna operacja chirurgiczna.

Czy zabieg można wykonać bez narkozy?

Zabieg można realizować w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności usypiania pacjenta. Jest to zdecydowanie mniej obciążające dla organizmu i niesie za sobą mniejsze ryzyko powikłań. Wszystko to umożliwia przeprowadzenie procedury także u pacjentów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zostać poddani znieczuleniu ogólnemu np. z rozrusznikiem serca.

Dzięki mikroinwazyjnemu podejściu zabieg nie pozostawia blizn. Jest to szczególnie istotne w obszarach typowo widocznych np. w przypadku nowotworów tarczycy. Po zabiegu na szyi nie pozostają żadne blizny, a guzek, który niejednokrotnie był widoczny gołym okien, zostaje zniszczony i zmniejszony na tyle, że pacjent osiąga spodziewany efekt kosmetyczny.

Jaka jest skuteczność zabiegu z wykorzystaniem technologii Echolasera?

W większości przypadków pożądany efekt terapeutyczny uzyskujemy po jednorazowej sesji. Natomiast docelowe obkurczenie zmiany odbywa się jeszcze kilka/kilkanaście tygodniu po zabiegu. Dzięki temu organizm systematycznie adaptuje się do zachodzących zmian. Od razu po zabiegu wykonuje się kontrolne USG, by sprawdzić czy zmiana uległa neutralizacji – zniszczeniu. W kolejnych miesiącach odbywają się następne wizyty kontrolne.

Oczywiście należy podkreślić, że nie wszystkie przypadki pacjentów z przerostem gruczołu krokowego, nowotworem tarczycy, wątroby czy trzustki będą kwalifikowały się do zabiegu z wykorzystaniem echolasera. Niejednokrotnie w przypadku np. leczenia prostaty lepszym rozwiązaniem będzie zabieg z wykorzystaniem technologii zielony laser, a w przypadku nowotworów tarczycy, wątroby, prostaty i in. klasyczna operacja chirurgiczna. Wszystko zależy od rozmiaru, lokalizacji i charakteru zmiany (np. litości guza), jak również w wielu przypadkach wyników biopsji. Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia lekarza specjalisty.

Kiedy pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków?

W przypadku technologii Echolaser nie jest wymagana długotrwała hospitalizacja. Już następnego dnia pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności. W odróżnieniu do zabiegów chirurgicznych, zabieg ten minimalizuje ból pozabiegowy i nie pozostawia blizn.

W Centrum Medycznym Alfamedica wykonywane są zabiegi w kierunku leczenia przerostu gruczołu krokowego – prostaty  i  guzki łagodne tarczycy. Dla osób zainteresowanych poznaniem specyfiki zabiegu w zależności od powyższych lokalizacji podajemy adresy dwóch nowych stronach internetowych, na których znajdą Państwo szczegółowe informacje

www.wyleczprostate.pl

www.wylecztarczyce.pl

Koordynator zabiegów – Pani Paulina Janicka:

tel.: 605 644 700
e-mail: info@wylecztarczyce.pl
info@wyleczprostate.pl

Istnieje możliwość asystowania przy zabiegu lekarza kierującego. Wymaga to wcześniejszego ustalenia z administracją placówki. Naszym celem jest przekazanie rzetelnej informacji na temat procedury zabiegu, tak by dalsze leczenie pacjenta przebiegało płynnie i efektywnie.

echolaser tarczyca
echolaser prostata

Opinie naszych pacjentów

Wykonywane zabiegi:

Leczenie guzków łagodnych w tarczycy
Leczenie przerostu prostaty

Najnowsze aktualności

Wywiad Katarzyna Bryc-Walczak

Cennik usług

Zabieg z wykorzystaniem jednego włókna

Cena: 10 500 zł

Zabieg z wykorzystaniem dwóch włókien

Cena: 14 000 zł

Zabieg z wykorzystaniem czterech włókien

Cena: 20 000 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.