Do Zespołu Medycznego Alfamedica Częstochowa, dołączył dr n. med. Krzysztof Kaczka, którego specjalnością jest leczenie tarczycy z wykorzystaniem innowacyjnej technologii jaką jest Echolaser.

Pan Doktor, jest Członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Posiada specjalizację z chirurgii oraz onkologii. W swojej codziennej praktyce lekarskiej zajmuje się leczeniem wielu narządów, wśród których wymienić można m.in. wątrobę, żołądek, jelita grube i cienkie, czy piersi. Dr n. med. Krzysztof Kaczka jest jednak przede wszystkim uznanym specjalistą z zakresu leczenia chorób tarczycy, w tym raka naszego największego gruczołu dokrewnego. Właśnie leczeniem tarczycy, Pan Doktor będzie się zajmował w naszym Centrum Medycznym.

Tarczyca.

Tarczyca, to gruczoł odpowiadający za produkcję hormonów regulujących pracą całego naszego organizmu. Choć miąższ tarczycy jest jednorodny, to często tworzą się na nim zmiany w postaci guzków. Zwykle mają one charakter łagodny, ale mogą również przybierać formę złośliwą. Zmiany w obrębie tarczycy, blisko pięciokrotnie częściej dotykają kobiet niż mężczyzn. Nie zawsze są one widoczne, jako zgrubienie w obrębie szyi. Niekiedy, wykrywalne są dopiero podczas badań ultrasonograficznych. Wykrycie zmian na tarczycy, wymaga wykonania biopsji w celu przeprowadzenia badań histopatologicznych i określenia charakteru zmiany. Do niedawna jedyną opcją dla osób cierpiących na chorą tarczycę, był zabieg operacyjny, w ramach którego usuwano część lub całość gruczołu. Wiązało się to z większym ryzykiem, pełną narkozą, pozostawieniem blizny na szyi oraz niejednokrotnie z koniecznością dożywotniego przyjmowania hormonów. Problemów tych można uniknąć, decydując się na leczenie z wykorzystaniem innowacyjnej technologii, jaką jest Echolaser.

Echolaser.

Echolaser, to urządzenie wykorzystujące zjawisko termoablacji. Dzięki zastosowaniu cienkich igieł, w których poprowadzony jest światłowód, precyzyjnie naświetlany jest chory obszar, który w następstwie działania światła ulega obkurczeniu lub całkowitemu zanikowi. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, dzięki czemu jest on dostępny dla osób starszych oraz cierpiących na kłopoty z sercem. Brak konieczności wykonania jakichkolwiek nacięć w obrębie szyi, chroni Pacjentów przed powstawaniem blizn. Nie jest również konieczna hospitalizacja, a Pacjent po zabiegu udaje się do domu. Zastosowanie lasera, daje szansę na zachowanie sprawności gruczołu i uniknięcie terapii hormonalnej. Podgląd wykonywanych czynności na aparaturze USG zapewnia niezbędną precyzję zabiegu.

Więcej informacji na temat tarczycy oraz innowacyjnych metod leczenia tego gruczołu znaleźć można na stronie: www.wylecztarczyce.pl

 

Comments are closed.