Operacje tarczycy

Gałęzią medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem chorób tarczycy jest endokrynologia. Tarczyca stanowi największy spośród gruczołów dokrewnych. Położona jest w okolicy szyi. Odpowiada za wytwarzanie ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu hormonów. Z reguły jednorodny miąższ tarczycy może ulec zmianom w postaci guzków. Leczenie, w zależności od przypadku, przybierać może formę farmakologiczną, otwartego zabiegu chirurgicznego lub podgrzania w celu wywołania obkurczenia z wykorzystaniem technologii laserowej.

Koordynator zabiegów – Pani Paulina Janicka:

tel.: 605 644 700
e-mail: info@wylecztarczyce.pl

GUZKI TARCZYCY

Zmiany chorobowe w postaci guzów w jednorodnym miąższu tarczycy, występować mogą pojedynczo lub w grupie. Nie zawsze są one od razu widoczne na powierzchni szyi, ani wyczuwalne w badaniu palpacyjnym. Niejednokrotnie uwidaczniają się dopiero podczas badania ultrasonograficznego.

Problemy z tarczycą dotyczą obu płci, przy czym kilkukrotnie częściej dotykają kobiet. Zazwyczaj przyjmują one formę łagodną, przy czym potwierdzenie wymaga wcześniejszego przeprowadzenia biopsji cienkoigłowej, w celu wykluczenia nowotworu.

Leczenie tarczycy

Leczenie zwykle rozpoczynane jest od środków farmakologicznych. Jeżeli zmiana przybiera duże rozmiary, powodując ucisk na naczynia krwionośne i tchawicę lub uwidacznia się w sposób znaczący na powierzchni szyi, zaburzając poczucie estetyki u pacjentki, lekarz może podjąć decyzję o zastosowaniu innych metod leczenia, w tym chirurgicznego wycięcia zmiany.

Echolaser tarczycy

Alternatywą dla tradycyjnych metod leczenia jest innowacyjna technologia laserowa. Echolaser, to urządzenie pozwalające w sposób małoinwazyjny dotrzeć do guzka i podgrzać go w celu spowodowania jego obkurczenia. Jest to tzw. metoda termoablacji. Zabieg przeprowadza się z zastosowaniem cienkich igieł, którymi wprowadzone zostaje włókno światłowodowe.

Zalety zabiegu Echolaserem:

niska inwazyjność,
brak konieczności hospitalizacji,
mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań,
brak blizny na szyi
w większości przypadków pozwala na uniknięcie stosowania terapii hormonalnej (narząd zachowuje swoją funkcjonalność)
echolaser tarczycy
Echolaser tarczycy

Leczenie tarczycy w Alfamedica

Konsultacja endokrynologiczna
Konsultacja przedoperacyjna (dr hab. n. med. Krzysztof Kaczka oraz prof. dr. hab. n. med. Jacek Gawrychowski).
Biopsja cienkoigłowa
USG tarczycy
Echolaser tarczycy

Więcej informacji na temat innowacyjnego leczeni tarczycy na stronie:

www.wylecztarczyce.pl

echolaser tarczyca

Media o nas

Najnowsze aktualności