„Leczenie guzów tarczycy innowacyjnym Echolaserem” lek. Piotr Paul dla Medonet.pl

Na znanym portalu medycznym – Medonet.pl, ukazał się wywiad z naszym lekarzem Piotrem Paulem. Traktuje on o leczeniu guzów tarczycy z wykorzystaniem innowacyjnej technologii o nazwie Echolaser. Zachęcamy do przeczytania całości wywiadu, tymczasem poniżej prezentujemy najważniejsze zalety zastosowania Echolasera w leczeniu tarczycy.

Czym jest tarczyca?

Tarczyca jest to gruczoł, który odpowiada za produkcję hormonów, sterujących pracą całego naszego organizmu. Znajduje się on w okolicach szyi. Zaburzenia w pracy tego gruczołu, powodują problemy z metabolizmem, z prawidłowym snem, z wyglądem skóry, wypadaniem włosów, drżeniem rąk, nieprawidłowym ciśnieniem krwi czy temperaturą ciała. Kłopoty te wynikają z nadczynności, niedoczynności jak i wystąpienia zmian chorobowych o charakterze guzów. Guzy tarczycy przybrać mogą postać łagodną lub złośliwą.

Jakie są metody leczenia tarczycy?

W endokrynologii przyjmuje się dwie podstawowe ścieżki postępowania w przypadku wystąpienia problemów z tarczycą. Często stosowana jest terapia farmakologiczna, w tym głównie hormonalna mająca na celu zniwelowanie uporczywych dolegliwości. W pozostałych sytuacjach do niedawna pozostawała wyłącznie interwencja chirurgiczna polegająca na wycięciu zmiany lub całego gruczołu. Dzięki opracowaniu innowacyjnej technologii o nazwie Echolaser, możliwe stało się usunięcie guzów w bezpieczniejszy i mniej inwazyjny sposób.

Leczenie tarczycy Echolaserem.

Echolaser, to urządzenie wykorzystujące skoncentrowaną wiązkę świetlną w celu naświetlenia guza i spowodowania jego obkurczenia. Wiązkę wprowadzamy do organizmu za pomocą światłowodu znajdującego się w cienkiej igle. Dzięki takiemu rozwiązaniu unika się inwazyjnej interwencji chirurgicznej, która wiąże się zarówno z ryzykiem jak i pozostawianiem blizn. Zastosowanie Echolasera nie wymaga podania znieczulenia ogólnego, a jedynie miejscowego, co jest szczególnie istotne dla osób starszych oraz cierpiących na problemy kardiologiczne. Zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem aparatury USG, co zapewnia lekarzowi stały podgląd wykonywanych czynności i precyzyjne dotarcie do chorej tkanki, nie uszkadzając sąsiednich. Całość trwa około 30 minut, a Pacjent nie wymaga hospitalizacji. Tarczyca może w dalszym ciągu spełniać swoje niezbędne dla organizmu funkcje i nie ma konieczności stosowania dożywotniej terapii hormonalnej, jak w przypadku jej chirurgicznego usunięcia.

Warto podkreślić, że Echolaser stosuję się również do leczenia prostaty i wątroby. Więcej na temat tej innowacyjnej metody przeczytać można na stronach:

www.wylecztarczyce.pl
www.wyleczprostatę.pl

Wywiad z lek. Piotrem Paulem w Medonet.pl ->kliknij.

Comments are closed.