Poradnia Seksuologiczna

Seksuologia to specjalizacja, która zajmuje się życiem seksualnym i płciowym człowieka, zarówno w sferze ciała, jak i psychiki. Problemy w sferze łóżkowej są najczęściej tematem tabu i wydają nam się wstydliwe. Z uwagi na to, że problemy w sferze intymnej wciąż zaliczają się do tematów tabu, znacznie lepiej zasięgnąć porady specjalisty, niż szukać odpowiedzi w internecie, czy ignorować dolegliwości, które powoli wpływają coraz bardziej nad naszym życiem.

FAQ

Poradnia seksuologiczna w Alfamedica Częstochowa

Zmierzenie się z problemem tej natury jest jednak dużo łatwiejsze do pokonania niż konsekwencje wynikające z niesatysfakcjonującego pożycia. Problemy seksuologiczne zazwyczaj nie dotyczą tylko nas samych, ale też relacji, w których jesteśmy. W sytuacjach, w których nie radzimy sobie sami z problemem, niezbędna jest wizyta u specjalisty.

Jakie problemy powinny nas skłonić do wizyty u seksuologa?

Do seksuologa warto się udać, jeśli trapią nas problemy związane z seksem – problemy z osiągnięciem orgazmu, zaburzenia erekcji, pochwica. Lekarz seksuolog udzieli porad z zakresu anatomii, higieny intymnej, zapobiegania ciąży, a także w przypadku problemów z akceptacją orientacji seksualnej czy określeniem swojej tożsamości płciowej.

Zakres pomocy seksuologa:

diagnostyka i leczenie problemów natury seksuologicznej

diagnoza przyczyn braku orgazmu i pomoc w ich usunięciu

wsparcie w przypadku problemów z orientacją seksualną lub określeniem płci seksualnej

konsultacje w zakresie higieny intymnej

konsultacje o sposobach zabezpieczania się przed ciążą

wsparcie seksuologa przed pierwszym stosunkiem

Cennik usług

Wizyta

Cena: 150 zł

Wizyta partnerska

Cena: 220 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.