Poradnia chirurgii dziecięcej, Częstochowa

Chirurg dziecięcy, to specjalista zajmujący się diagnostyką i przeprowadzaniem zabiegów operacyjnych u dzieci oraz niemowląt. Od chirurga dziecięcego wymagana jest nie tylko wiedza na temat specyfiki fizjologii dziecięcej, ale również odpowiednie podejście do nieletniego pacjenta. Chirurgia dziecięca jest dziedziną bardzo złożoną. Zajmuje się nie tylko wadami wrodzonymi, ale również tymi nabytymi w czasie życia dziecka. Problemy te mogą dotyczyć zarówno układu pokarmowego, jak i moczowego, oddechowego, nerwowego, kardiologicznego itd. Chirurg dziecięcy zajmuje się także leczeniem oparzeń, odmrorzeń oraz ran przewlekłych

FAQ

KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA W ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE

Poradnia chirurgii dziecięcej, posiada sprzęt diagnostyczny, dzięki któremu lekarze są w stanie postawić prawidłową diagnozę i zastosować dedykowane leczenie. Wśród badań, które wykonujemy, warto wymienić: takie jak USG

CZYM ZAJMUJE SIĘ CHIRURG DZIECIĘCY?

Chirurg dziecięcy, to specjalista łączący w sobie szereg umiejętności zarówno medycznych jak i psychologicznych. Wynika to z faktu, że dzieci wymagają odpowiedniego podejścia ze strony lekarza. Nawiązanie właściwego kontaktu z małym Pacjentem jest jednym z kluczowych aspektów decydujących o powodzeniu leczenia. Chirurg dziecięcy, z racji że zajmuje się zarówno wadami wrodzonymi jak i nabytymi na każdym etapie życia dziecka, aż do osiągnięcia pełnoletności, posiada wiedzę zarówno kardiologiczną, pulmonologiczną, urologiczną itd.

JAKIE ZABIEGI PRZEPROWADZA CHIRURG DZIECIĘCY W CENTRUM ALFAMEDICA?

W naszym Centrum Medycznym chirurdzy dziecięcy zajmują się zarówno kompleksową diagnostyką, jak i operacyjnym leczeniem pacjentów. Wykonujemy szereg zabiegów w ramach tzw. chirurgii jednego dnia. Pełna lista dostępna poniżej.

Wykonywane zabiegi:

Konsultacja chirurga dziecięcego

Operacja stulejki u dziecka w znieczuleniu ogólnym

Podcięcie wędzidełka języka u dziecka

Zabieg wykonywany w sytuacji, kiedy wędzidełko podjęzykowe jest zbyt krótkie, powodując problemy z prawidłową mową, przełykaniem, czy spożywaniem pokarmów. Podcięcie wędzidełka języka wykonać można już u kilkotygodniowego niemowlęcia. Pacjent może spożywać posiłki już po około 2 godzinach od wykonania zabiegu.

Klinowa resekcja wrastającego paznokcia u dziecka

Wrastanie płytki paznokciowej w wał paznokciowy jest skutkiem urazów mechanicznych, choroby, noszenia niewygodnego obuwia lub długoletniego, niewłaściwego obcinania. Prowadzić może do krwawienia, powstawania stanu zapalnego oraz bólu podczas chodzenia. Problem dotyczyć może zarówno dzieci jak i dorosłych. Jedną z metod leczenia jest chirurgiczna klinowa resekcja.

Leczenie oparzeń u dziecka

Usunięcie wodniaka jądra u dziecka

Ginekomastia u dziecka

Biopsje gruboigłowe piersi u dziecka

Usuwanie torbieli i ganglionów u dziecka (w tym torbiel Bakera)

Leczenie naczyniaków wczesnodziecięcych

Nie wszystkie naczyniaki wymagają leczenia. Jednym ze wskazań jest tutaj ich budowa oraz lokalizacja. Niektóre bowiem stanowić mogą spory defekt kosmetyczny lub wiązać się z ryzykiem powikłań. Nawet jeśli naczyniak nie kwalifikuje się do natychmiastowego leczenia, to należy go stale obserwować.

Usuwanie włókniaków, tłuszczaków, torbieli, zmian barwnikowych u dziecka

Chirurgiczne oczyszczanie rany u dziecka

Zabieg mający na celu oczyszczenie rany z komórek martwiczych, mający na celu przyspieszenie naturalnego procesu gojenia i ułatwienie regeneracji tkanki skórnej.

Laserobaria - leczenie trudno gojących się ran

Badanie USG dziecka

Operacja wnętrostwa u dziecka (niezstąpienie jądra u dziecka, wędrujące jądro u dziecka)

Podcięcie wędzidełka prącia u dziecka

Usuwanie brodawek u dziecka

Brodawki zwykle nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia Pacjenta, ale często po konsultacji ze specjalistą podejmowana jest decyzja o ich usunięciu. Powstawanie brodawek wiąże się z działalnością wirusa HPV. W medycynie istnieje wiele metod ich usuwania, w zależności od struktury, miejsca występowania i stopnia infekcyjności. Interwencja chirurgiczna wybierana jest najczęściej w przypadku, kiedy istnieje choćby niewielkie ryzyko, że zmiana skórna ma charakter chorobowy. Wycięcie wykonywane jest wraz z tzw. korzeniem, co uniemożliwia wystąpienie nawrotu.

Leczenie ran przewlekłych u dziecka

Z raną przewlekłą mamy do czynienia, kiedy nie następuje jej gojenie w sposób fizjologiczny. Proces gojenia jest wydłużony w czasie. Często towarzyszy mu infekcja. Rany przewlekłe bardzo często wynikają z powikłań cukrzycowych (tzw. stopa cukrzycowa), mogą przyjmować też charakter odleżyn po długotrwałym unieruchomieniu Pacjenta. Sposób leczenia ran przewlekłych zależy od ich charakteru i powodu wystąpienia, a dobierany jest przez lekarza specjalistę.

Operacje przepukliny pępkowej u dziecka

Operacje przepukliny pachwinowej u dziecka

Operacje przepukliny kresy białej u dziecka

Operacja przetok szyjnych u dziecka

Biopsje cienkoigłowe tarczycy i piersi u dziecka

Operacje zmian guzowatych piersi u dziecka

Plastyka blizn pooperacyjnych u dziecka

Operacje wad wrodzonych rąk i nóg u dziecka (rozdzielenie palcozrostu, operacje palców dodatkowych)

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta

Cena:  220 zł

Wizyta z USG

Cena: 300 zł

Laserobaria - leczenie trudno gojących się ran

Cena: 260 zł

Chirurgiczne oczyszczanie rany

Cena: 150 zł

Leczenie oparzeń

Cena: od 300 zł

Leczenie ran przewlekłych

Cena: od 300 zł

Podcięcie wędzidełka języka

Cena: od 500 zł

Usuwanie brodawek

Cena: od 300 zł

Klinowa resekcja wrastającego paznokcia

Cena: od 600 zł

Biopsja cienkoigłowa tarczycy, piersi

Cena: od 350 zł

Biopsja gruboigłowa piersi

Cena: od 600 zł

Plastyka blizn pooperacyjnych

Cena: od 300 zł

Usuwanie zmian barwnikowych, tłuszczaków, włókniaków, torbieli włosowatych

Cena: od 600 zł + badanie histopatologiczne

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.