Prof. dr hab. n. med. Jacek Gawrychowski – nowa specjalizacja – Chirurgia Onkologiczna

Prof. dr hab. n. med. Jacek Gawrychowski – chirurgia onkologiczna.

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że Pan profesor Jacek Gawrychowski uzyskał kolejną specjalizację. Chirurgia onkologiczna to od dziś nowa poradnia w Centrum Medycznym Alfamedica. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że dzięki temu włączamy operacyjne leczenie nowotworów w zakres świadczonych przez nas usług!

W tym miejscu warto podkreślić, że zabiegi chirurgiczne są podstawową metodą leczenia w przypadku nowotworu złośliwego. Ponad połowa nowotworów da się uleczyć operacyjnie. Zabiegi wykonuje się jako jedyna forma leczenia lub jako element współistniejący z radioterapią, chemioterapią czy hormonoterapią. Celem zabiegu jest najczęściej wycięcie całej zmiany wraz z tkankami sąsiadującymi, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia przerzutów. Zabieg operacyjny może być zastosowany również w celu zmniejszenia masy guza przez co poprawie ulega komfort chorego i jego stan ogólny.

W przypadku wykrycia nowotworu łagodnego w obrębie tarczycy, możliwe jest zastosowanie leczenia z wykorzystaniem technologii o nazwie Echolaser. Centrum Medyczne Alfamedica Częstochowa, jest jednym z niewielu w Polsce ośrodków, w którym stosowana jest ta metoda. W czasie zabiegu wprowadzamy włókna światłowodowe, umieszczone w cienkiej igle, do miejsca objętego schorzeniem, a następnie poddajemy go naświetlaniu. W wyniku działania wiązki światła, guzki na tarczycy obkurczają się, a nawet całkowicie zanikają.

Po więcej informacji odsyłamy na podstronę prof. hab. dr n. med. Jacek Gawrychowski lub do Poradni chirurgii onkologicznej, a także na stronę wylecztarczycę.pl

Panie Profesorze, jeszcze raz gratulujemy!

Comments are closed.