Poradnia Nefrologiczna Częstochowa

Nefrologia to dziedzina medycyny, która specjalizuje się w diagnozowaniu oraz leczeniu schorzeń nerek. Co ważne w odróżnieniu od urologii, której metody leczenia opierają się często na leczeniu operacyjnym, lekarz nefrolog stara się pomóc pacjentom za pomocą nieinwazyjnych metod. Dla wielu pacjentów ma to ogromne znaczenie. Dlatego też w naszym Centrum Medycznym Alfamedica działa poradnia nefrologiczna, w której pacjentów przyjmują doświadczeni specjaliści.

FAQ

Jakie objawy mogą świadczyć o tym, że warto skorzystać z pomocy nefrologa?

Nerki to niezwykle ważny organ, którego działanie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. To właśnie one odpowiadają za filtrowanie naszej krwi. Objawy, które powinny nas zaniepokoić to częstomocz, uczucie pieczenia podczas oddawania moczu, obrzęki, krew w moczu oraz bóle poniżej żeber. Nie zawsze dolegliwości te muszą oznaczać poważne schorzenia, często bowiem zdarza się tak, że spowodowane są złymi nawykami, które mogą sprzyjać powstawaniu infekcji.

Poradnia nefrologiczna w Alfamedica w Częstochowie

W naszej poradni nefrologicznej pacjenci mogą liczyć na rzetelnie przeprowadzony wywiad lekarski, badanie USG układu moczowego, które pozwala ocenić jego stan oraz szereg innych badań dodatkowych (takich jak badania krwi czy moczu). Na podstawie powyższych lekarz stawia diagnozę i rozpoczyna leczenie.

Cennik usług

Wizyta

Cena: 150 zł

USG układu moczowego

Cena: 100 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.