Poradnia Nefrologiczna Częstochowa

Nefrologia to dziedzina medycyny, która specjalizuje się w diagnozowaniu oraz leczeniu schorzeń nerek. Co ważne w odróżnieniu od urologii, której metody leczenia opierają się często na leczeniu operacyjnym, lekarz nefrolog stara się pomóc pacjentom za pomocą nieinwazyjnych metod. Dla wielu pacjentów ma to ogromne znaczenie. Dlatego też w naszym Centrum Medycznym Alfamedica działa poradnia nefrologiczna, w której pacjentów przyjmują doświadczeni specjaliści.

FAQ

KIM JEST LEKARZ NEFROLOG?

Nefrolog, to w potocznym rozumieniu, nikt inny jak lekarz od nerek. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich chorób, które związane są z pracą nerek, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio.

JAKIE OBJAWY MOGĄ ŚWIADCZYĆ O TYM, ŻE WARTO SKORZYSTAĆ Z POMOCY NEFROLOGA?

Nerki to niezwykle ważny organ, którego działanie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. To właśnie one odpowiadają za filtrowanie naszej krwi. Objawy, które powinny nas zaniepokoić to częstomocz, uczucie pieczenia podczas oddawania moczu, obrzęki, krew w moczu oraz bóle poniżej żeber. Nie zawsze dolegliwości te muszą oznaczać poważne schorzenia, często bowiem zdarza się tak, że spowodowane są złymi nawykami, które mogą sprzyjać powstawaniu infekcji.

PORADNIA NEFROLOGICZNA W ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE

W naszej poradni nefrologicznej pacjenci mogą liczyć na rzetelnie przeprowadzony wywiad lekarski, badanie USG układu moczowego, które pozwala ocenić jego stan oraz szereg innych badań dodatkowych (takich jak badania krwi czy moczu). Na podstawie powyższych lekarz stawia diagnozę i rozpoczyna leczenie.

JAKĄ FUNKCJĘ SPEŁNIAJĄ NERKI W ORGANIZMIE?

Funkcją nerek jest usuwanie z organizmu szkodliwych substancji, takich jak: mocznik, kwas moczowy, składniki leków, substancje chemiczne. Proces ten odbywa się poprzez wytwarzanie i w konsekwencji wydalanie moczu. Ponad to, nerki regulują gospodarkę elektrolitową oraz kwasowo-zasadową w ciele każdego człowieka. Nerki wytwarzają również hormon o nazwie renina, który reguluje objętość krwi w układzie krwionośnym i prawidłowe stężenie jodów sodu i potasu.

JAKIE CHOROBY DOTYKAJĄ NEREK?

  • kamica nerkowa,
  • ostre uszkodzenie nerek,
  • przewlekła choroba nerek,
  • śródmiąższowe zapalenie nerek,
  • choroby kłębuszków nerkowych,
  • tubulopatie,
  • infekcje bakteryjne,
  • torbiele,
  • guzy

Wykonywane zabiegi:

USG układu moczowego

Badanie ultrasonograficzne pozwala na wykrycie m. in. kamicy nerkowej, guzów, wodonerczy, torbieli, zmian rozmiaru moczowodu, zwężenia tętnicy nerkowej. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne.

Badania krwi i moczu

Specjalnie sprofilowane badania składu krwi i moczu, pozwalają na określenie jakości pracy nerek. W badaniu sprawdza się między innymi stężenia elektrolitów takich jak sód i potas, mocznika, kreatyniny, kwasu moczowego. Ocenie podlega również barwa oddawanego moczu.

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Konsultacja (I wizyta)

Cena: 220 zł

Wizyta kontrolna

Cena: 180 zł

USG układu moczowego

Cena: 130 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.