Poradnia Alergologiczna

Alergolog Częstochowa zajmuje się chorobami wywoływanymi przez alergeny, rozprzestrzenione w środowisku antygeny wywołujące reakcję alergiczną. Alergolog przeprowadza wywiad, zleca konieczne badania aby ustalić rodzaj występującej u pacjenta alergii oraz proponuje leczenie.

FAQ

Kim jest alergolog?

Alergolog to lekarz specjalista, który zajmuje się rozpoznaniem oraz leczeniem chorób wywoływanych przez alergeny. Alergeny to substancje wywołujące reakcje uczuleniową takie jak pyłki, roztocza, pleśń, niektóre składniki pokarmowe, metale, konserwanty, sierść zwierząt itp. Reakcja alergiczna zachodzi na skutek nieprawidłowej reakcji układu immunologicznego na kontakt z obcą substancją.

Co oferuje Alfamedica w Częstochowie?

Zadaniem alergologa jest, ustalenie przyczyny alergii przez zlecenie odpowiednich badań i wywiad z pacjentem, oraz wdrożenie odpowiedniego schematu leczenia. W ramach poradni prowadzimy konsultacje dzieci od 0 do 17 r.ż., oraz osób dorosłych.

Wykonywane zabiegi:

Testy skórne - zestaw wziewny i pokarmowy

Testy skórne wykonuje się w celu określenia czynnika, który wywołuje reakcję alergiczną.

Zaświadczenie dla lekarza rodzinnego

Wydawanie zaświadczeń dla lekarza rodzinnego z informacją o przewlekłym schorzeniu i konieczności powtórzenia leków.

Spirometria

Badanie układu oddechowego w celu określenia pojemności i objętości płuc oraz przepływów powietrza w płucach i oskrzelach w różnych fazach oddechu.

Odczulanie

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta

Cena: od 200 zł

Spirometria

Cena: 75 zł

Testy skórne

Zestaw wziewny (20 alergenów): od 200 zł

Zestaw pokarmowy (20 alergenów): od 200 zł

Odczulanie

Cena: 120 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.