Nowy specjalista w zakresie badań USG piersi – radiolog lek. Andrzej Szaliński

Do Zespołu Medycznego Alfamedica dołącza nowy specjalista od badań USG piersi – radiolog lek. Andrzej Szaliński.

Doktor Andrzej Szaliński jest Członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie. Zdobył specjalizację z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej oraz radiodiagnostyki.

Lek. Andrzej Szaliński jest uznanym specjalistą w diagnostyce USG piersi, zarówno u kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Pacjenci cenią Doktora przede wszystkim za dokładność, sumienność i pozytywne nastawienie.

Szacuje się, że co roku blisko 20 tys. kobiet dowiaduje się o chorobie nowotworowej piersi. Jak zawsze w przypadku raka, tak i w tej sytuacji najważniejsze jest szybkie wykrycie choroby. Kobiety nie powinny ograniczać się wyłącznie do samobadania, ale także regularnie przeprowadzać badanie z wykorzystaniem aparatury ultrasonograficznej. Dzięki technologii bazującej na ultradźwiękach, lekarz uzyskuje obraz struktury tkanek znajdujących się w piersi i może wykryć powstającego guza. Badanie jest szybkie (około 30 minut), bezbolesne i nieinwazyjne, a o wynikach lekarz informuje nas na bieżąco.

USG piersi wykonywać powinny regularnie wszystkie kobiety. Nie tylko te, u których w rodzinie stwierdzono przypadki raka piersi. Badanie jest często stosowane u kobiet młodych (do 35 roku życia) oraz o niewielkim biuście, które nie mogą skorzystać z mammografii lub u których ta metoda nie jest skuteczna. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków i braku konieczności przyjmowania znieczulenia, USG wykonywane może być również u kobiet w ciąży.

Więcej informacji na temat wykonywanych w Centrum Medycznym Alfamedica badań USG -> kliknij.

Comments are closed.