Beata
Wochal

Psycholog, Specjalisty psychodietetyki

Dział:

Psychologia

Rejestracja:

34 314 71 07 lub 781 754 455 

Mgr Beata Wochal to psycholog, specjalista psychodietetyki. Absolwentka psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Psycholog z wieloletnim doświadczeniem.  Ukończyła liczne szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim, nabywając praktyczne umiejętności psychologiczne dotyczące m.in. terapii zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania, uzależnień, psychoterapii dzieci i młodzieży z objawami psychosomatycznymi. Jak również odbyła szkolenia z zakresu interwencji kryzysowej i coachingu.

W ramach Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii ukończyła podyplomowy kurs kwalifikacyjny Podejście systemowe w terapii rodzin, atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii PTP. Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach I i II stopnia (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach-CTSR Warszawa). Systematycznie uczestniczy w zajęciach superwizyjnych.

Wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w pracy indywidualnej (terapia psychologiczna, konsultacje, porady).

Pracuje w nurcie TSR oraz Systemowej Terapii Rodzin, korzysta także w pracy z metod i założeń podejścia poznawczo- behawioralnego i ericksonowskiego. Od wielu lat pracuje w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Częstochowie, aktualnie w ZPP-P.

Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka w SWPS we Wrocławiu, poszerzając kwalifikacje i obszar pracy zawodowej. Udziela wsparcia, konsultacji psychodieteycznych i pomocy psychologicznej osobom z: nadwagą, otyłością, emocjonalnym jedzeniem, nieskutecznym odchudzaniem, niewłaściwymi nawykami żywieniowymi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.