Poradnia chirurgii naczyniowej, Częstochowa

W naszym Centrum Medycznym pacjenci mogą liczyć na pomoc zarówno chirurgów ogólnych, jak i chirurgów naczyniowych, dzięki czemu zapewniamy im pełną opiekę medyczną. Chirurg naczyniowy specjalizuje się w leczeniu chorób naczyń krwionośnych i limfatycznych. Do poradni chirurgii naczyniowej trafiają najczęściej pacjenci uskarżający się na puchnięcie i skurcze kończyn, uczucie ciężkości, żylaki, ból i duszności.

FAQ

Chirurgia naczyniowa — co warto o niej wiedzieć?

Chirurgia naczyniowa to specjalizacja, zajmująca się przede wszystkim problemami z układem krążenia. Lekarze tej specjalizacji zajmują się diagnostyką, leczeniem farmakologicznym oraz operacyjnym zaburzeń w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych i limfatycznych.

Choroby leczone przez chirurga naczyniowego

  • żylaki kończyn dolnych,
  • owrzodzenia żylne,
  • tętniaki,
  • miażdżyca naczyń kończyn dolnych i tętnic szyjnych,
  • zatory żylne i tętnicze,
  • niedrożność naczyń
  • zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń (choroba Buergera)

Diagnostyka w chirurgii naczyniowej

Poradnia chirurgii naczyniowej w Alfamedica posiada nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dzięki któremu lekarze są w stanie postawić prawidłową diagnozę i zastosować najskuteczniejsze leczenie. Wśród badań, które wykonujemy, warto wymienić: takie jak USG Doppler żył i tętnic kończyn oraz tętnic szyjnych.

Czym jest badanie USG Doppler

USG Doppler służy ocenie stanu tętnic i żył. Badanie polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych o zmiennej częstotliwości, które odbijając się od krwinek, trafiają do urządzenia, które przetwarza otrzymany sygnał na obraz badanych naczyń. Doppler żył i tętnic pozwala na diagnozę: zakrzepów, tętniaków, niewydolności żylnej, wrodzonych wad serca i zastawek. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne.

Laserowe leczenie żylaków

Laserowe leczenie żylaków

Laserowe leczenie żylaków, to nowoczesna metoda stanowiąca alternatywę dla tradycyjnej interwencji chirurgicznej. Zabieg polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły specjalnego cewnika, we wnętrzu którego znajduje się światłowód. Pod wpływem działania energii świetlnej, żyła ulega obkurczeniu i zamknięciu. Dzięki temu zabiegowi, żylaki znajdujące się poniżej zamkniętego odcinka, ulegają zmniejszeniu, a nawet całkowitemu zanikowi.

Laserowe leczenie żylaków, to zabieg nieinwazyjny, odbywający się w znieczuleniu miejscowym. Spośród licznych atutów tej metody, wymienić należy brak konieczności hospitalizacji pacjenta. Sam zabieg trwa około godziny, a pacjent tuż po nim może udać się do domu i powrócić do normalnej, codziennej aktywności, ograniczając jedynie wysiłek fizyczny.

Leczenie żylaków przy pomocy lasera dostępne jest dla szerokiej grupy pacjentów. Wśród przeciwskazań wymienić należy zaawansowaną miażdżycę, chorobę zatorowo-zakrzepową, bądź nietypową, krętą budowę żyły, która uniemożliwia dotarcie wiązki świetlnej do pożądanego odcinka.

Wykonywane zabiegi:

Laserowe leczenie żylaków

Leczenie zakrzepicy

Doppler kończyn górnych

Doppler kończyn dolnych

Doppler szyi

Skleroterapia

Miniflebektomia

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta

Cena:  180 zł

Doppler

Jedna kończyna w układzie żylnym lub tętnicznym- 150 zł

Dwie kończyny w układzie żylnym lub tętnicznym – 220 zł

Skleroterapia

Cena (1 ampułka) – 600 zł

Laserowe leczenie żylaków

Jedna noga – 4 500 zł

Obie nogi – 6 000 zł

Miniflebektomia

Cena: 1 800 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.