Laserowe leczenie żylaków, to nowoczesny zabieg będący alternatywą dla tradycyjnej interwencji chirurgicznej. Zabieg opiera się na działaniu energii świetlnej, która wykorzystywana jest do zamknięcia żyły, w efekcie powodując zanik żylaków.
Tradycyjnie stosowane metody leczenia żylaków opierały się najczęściej na nacinaniu powierzchni skóry i żyły, w celu jej usunięcia. Dzięki technologii laserowej, można osiągnąć efekty bez konieczności interwencji chirurgicznej. Laserowe leczenie żylaków opiera się na zastosowaniu energii świetlnej. Za pomocą cewnika, wprowadzony do żyły zostaje światłowód, który oddziałuje na naczynie krwionośne powodując jego obkurczenie. Żyła zostaje zamknięta, w konsekwencji prowadząc do obkurczenia, a nawet całkowitego zaniku zasilanych przez nią żylaków.
Nieinwazyjne leczenie żylaków
Laserowe leczenie żylaków posiada szereg niezaprzeczalnych zalet, głównie ze względu na swoją niską inwazyjność. Zabieg nie wymaga stosowania narkozy. Całość czynności odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Leczenie trwa około godziny. Po tym czasie pacjent może wrócić do domu, do swoich codziennych czynności. Nie jest wymagana hospitalizacja. Jedyne czego należy unikać bezpośrednio po zabiegu, to nadmierny wysiłek fizyczny. Uzyskany efekt najczęściej jest trwały. Pomagają w tym regularne wizyty kontrolne u specjalisty z zakresu chirurgii naczyniowej.
Przeciwskazania w laserowym leczeniu żylaków
Z uwagi na fakt, że zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest on dostępny dla szerszej grupy pacjentów niż tradycyjne metody chirurgiczne. Nie powinny się na niego decydować jednak osoby cierpiące na zaawansowaną miażdżycę tętniczą, chorobę zakrzepowo-zatorową, wykazujące reakcje alergiczne na stosowanie znieczulenia, czy też będące w ciąży. Przeciwskazaniem są również niewydolność sercowa lub płucna.
Powikłania po zabiegu
Prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań po laserowym leczeniu żylaków jest stosunkowo niewielkie. Najczęściej wystąpić mogą przebarwienia leczonego miejsca lub też miejscowe zaburzenie czucia skórnego. Dolegliwości te ustępują najczęściej po niespełna roku od zabiegu. Ryzyko wystąpienia zakrzepicy, czy innych powikłań, które mogą mieć miejsce po tradycyjnej interwencji chirurgicznej jest bardzo niskie. Obniża je dodatkowo fakt, że zabieg przeprowadzany jest pod ciągłą kontrolą specjalisty korzystającego z aparatury USG.
Wizytę w Poradni Chirurgii Naczyniowej Alfamedica, umówić można pod numerem: 781 754 455
Comments are closed.