Poradnia chirurgii naczyniowej, Częstochowa

W naszym Centrum Medycznym pacjenci mogą liczyć na pomoc zarówno chirurgów ogólnych, jak i chirurgów naczyniowych. To sprawia, że zapewniamy im kompleksową opiekę medyczną. Chirurg naczyniowy specjalizuje się w leczeniu chorób naczyń krwionośnych i limfatycznych.

Do poradni chirurgii naczyniowej trafiają najczęściej pacjenci uskarżający się na puchnięcie i skurcze kończyn, uczucie ciężkości, żylaki, ból i duszności. Wśród wykonywanych badań są badania USG Doppler żył i USG Doppler tetnic.

FAQ

CHIRURGIA NACZYNIOWA — CO WARTO O NIEJ WIEDZIEĆ?

Chirurgia naczyniowa to specjalizacja, zajmująca się przede wszystkim problemami z układem krążenia. Lekarze tej specjalizacji zajmują się diagnostyką, leczeniem farmakologicznym oraz operacyjnym zaburzeń w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych i limfatycznych.

CHOROBY LECZONE PRZEZ CHIRURGA NACZYNIOWEGO

  • żylaki kończyn dolnych,
  • owrzodzenia żylne,
  • tętniaki,
  • miażdżyca naczyń kończyn dolnych i tętnic szyjnych,
  • zatory żylne i tętnicze,
  • niedrożność naczyń
  • zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń (choroba Buergera)

DIAGNOSTYKA W CHIRURGII NACZYNIOWEJ

Poradnia chirurgii naczyniowej w Alfamedica posiada nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dzięki któremu lekarze są w stanie postawić prawidłową diagnozę i zastosować najskuteczniejsze leczenie. Wśród badań, które wykonujemy, warto wymienić: takie jak USG Doppler żył i tętnic kończyn oraz tętnic szyjnych.

CZYM JEST BADANIE USG DOPPLER

USG Doppler, to najpopularniejsze narzędzie służące ocenie stanu żył i tętnic. Dzięki tej nieinwazyjnej metodzie, możliwe jest wykrycie niedrożności naczyń krwionośnych, tętniaków i innych niebezpiecznych schorzeń. Osoby uskarżające się na ból, drętwienie kończyn, żylaki lub obrzęk nóg, mogą skorzystać z badania USG Doppler, jako optymalnego urządzenia diagnostycznego. USG Dopplerowskie, to badanie nie wymagające specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Zabieg jest bezpieczny. Polega na emisji ultradźwięków przy pomocy specjalnej głowicy, która rejestruje echo fal odbitych od żył, tętnic i innych tkanek. Na podstawie zarejestrowanych informacji urządzenie prezentuje aktualny przepływ krwi, a chirurg naczyniowy może na tej podstawie określić prędkość i kierunek przepływu. USG Doppler pozwala wykryć czynniki ryzyka udarów, a nawet wykryć bezobjawowe zwężenie tętnic szyjnych. Po zakończeniu badania pacjent może wrócić do codziennych aktywności. Wskazania do badania USG Doppler kończyn dolnych, to m.in.:

• nieprawidłowe gojenie się ran,
• bóle kończyn,
• obrzęk, mrowienie, drętwienie,
• uczucie ciężkości,
• owrzodzenia podudzi i stóp,
• żylaki,
• powikłania po zabiegach.

Laserowe leczenie żylaków

Laserowe leczenie żylaków

Laserowe leczenie żylaków, to nowoczesna metoda stanowiąca alternatywę dla tradycyjnej interwencji chirurgicznej. W rzeczywistości zabieg polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły specjalnego cewnika, we wnętrzu którego znajduje się światłowód. Tym samy, pod wpływem działania energii świetlnej, żyła ulega obkurczeniu i zamknięciu. Dzięki temu zabiegowi, żylaki znajdujące się poniżej zamkniętego odcinka, ulegają zmniejszeniu. To prowadzi do ich nawet całkowitego zaniku.

Laserowe leczenie żylaków, to zabieg nieinwazyjny, który odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Spośród licznych atutów tej metody, wymienić należy brak konieczności hospitalizacji pacjenta. To znaczy, że sam zabieg trwa około godziny, a pacjent tuż po nim może udać się do domu. Dzięki temu szybko może powrócić do normalnej, codziennej aktywności, ograniczając jedynie wysiłek fizyczny.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg laserowej ablacji żylaków?

Leczenie żylaków przy pomocy lasera dostępne jest dla szerokiej grupy pacjentów. Wśród przeciwskazań wymienić należy zaawansowaną miażdżycę, chorobę zatorowo-zakrzepową, bądź nietypową, krętą budowę żyły, która uniemożliwia dotarcie wiązki świetlnej do pożądanego odcinka.

Skleroterapia

Skleroterapia, to procedura wykorzystywana w leczeniu żylaków. Powstałe na skutek niewydolności żylnej, uszkodzenia zastawek żylnych ograniczają swobodny przepływ krwi. Dochodzi do zastoju, a nawet cofania się krwi. Skleroterapia, to zabieg polegający na wprowadzeniu do uszkodzonego naczynia preparatu, wstrzykiwanego przy użyciu cienkiej igły. Powoduje on uruchomienie procesu zapalnego, zwłóknienie ścian naczyń krwionośnych, a w konsekwencji prowadzi do stałego zrośnięcia żyły. Ograniczenie przepływu krwi, uzyskane w wyniku skleroterapii powoduje obkurczenie, a nawet całkowity zanik żylaków. Metoda umożliwia zarówno leczenie małych jak i dużych żylaków. Leczenie żylaków skleroterapią jest skuteczne, o ile choroba nie jest mocno zaawansowana. Może wtedy dojść do niepełnego obkurczenia, a zachowana drożność uniemożliwia ich całkowity zanik. W takiej sytuacji najczęściej ponawia się wykonanie skleroterapii. Leczenie żylaków z zastosowaniem tej metody nie powinno powodować bólu. Pacjent może jednak odczuwać pewien dyskomfort w postaci pieczenia. Zabieg przeprowadzony może być z zastosowanie kilku odrębnych technik. O ich doborze decyduje chirurg naczyniowy. Zabieg poprzedzony jest dokładną analizą stanu żył przy wykorzystaniu USG Doppler.

Wykonywane zabiegi:

Laserowe leczenie żylaków

Leczenie zakrzepicy

Doppler kończyn górnych

Doppler kończyn dolnych

Doppler szyi

Skleroterapia

Miniflebektomia

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta

Cena:  180 zł

Doppler

Jedna kończyna w układzie żylnym lub tętnicznym- 160 zł

Dwie kończyny w układzie żylnym lub tętnicznym – 230 zł

Skleroterapia

Cena (1 ampułka) – 600 zł

Laserowe leczenie żylaków

Jedna noga – 4 500 zł

Obie nogi – 6 000 zł

Miniflebektomia

Cena: 1 800 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.