Poradnia Endokrynologiczna Częstochowa

Hormony odgrywają w naszym życiu ogromną rolę i wpływają zarówno na prawidłową pracę organów naszego ciała, jak i na nasze samopoczucie. Dlatego też równowaga hormonalna jest niezwykle ważna. Niestety, ale zaburzenia hormonalne zdarzają się coraz częściej u osób w każdym wieku. W takim przypadku powinny zostać one objęte kompleksową opieką lekarza endokrynologa. Nasze Centrum Medyczne Alfamedica daje pacjentom taką możliwość.

FAQ

CZYM ZAJMUJE SIĘ LEKARZ ENDOKRYNOLOG?

Endokrynolog to lekarz specjalista, który zajmuje się gruczołami wydzielniczymi i gospodarką hormonalną. Jego rolą jest diagnozowanie i leczenie problemów z tarczycą, przysadką mózgową, nadnerczami, trzustką oraz jądrami i jajnikami. Zaburzenia te mogą powodować szereg chorób, które wymagają odpowiedniego leczenia farmakologicznego.

DIAGNOSTYKA W PORADNI ENDOKRYNOLOGICZNEJ W ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE

Kluczowe znaczenie w przypadku równowagi hormonalnej ma prawidłowa diagnostyka pojawiających się problemów. Dlatego też specjaliści z naszej poradni endokrynologicznej przeprowadzają szereg badań, które mogą pomóc w postawieniu diagnozy. Poza badaniami krwi z oznaczeniem poziomu poszczególnych hormonów wykonuje się również badania USG tarczycy i węzłów chłonnych, a także jeśli istnieje taka konieczność – również biopsję cienkoigłową.

Wykonywane zabiegi:

USG tarczycy

USG węzłów chłonnych

USG węzłów obwodowych

USG ślinianek

Biopsja cienkoigłowa

Guzki tarczycy – potraktuj je poważnie!

U podstaw leczenia łagodnych zmian guzkowych tarczycy leży farmakoterapia, gdy jednak osiągają one znaczne rozmiary, powodując ucisk na naczynia krwionośne czy tchawicę staje się ona bezsilna, wówczas jedynym rozwiązaniem może być zabieg chirurgiczny. Ta forma leczenia obarczona jest często ryzykiem, a jej następstwem niejednokrotnie pozostaje dożywotnia suplementacja hormonów tarczycy oraz widoczna blizna pozabiegowa.

Ten schemat nie musi być jedynym rozwiązaniem. Obecnie wiele zmian nowotworowych można zakwalifikować do mniej inwazyjnego zabiegu jakim jest wykorzystanie technologii ECHOLASERA.

W Centrum AlfaMedica zabiegi usunięcia zmian guzkowych tarczycy wykorzystując technologię ECHOLASER wykonuje lek. med. Piotr Paul.

Więcej
ECHOLASER częstochowa

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta

Cena: od 240 zł

USG tarczycy, węzłów chłonnych, ślinianek

Cena: 130 zł

Biopsja cienkoigłowa tarczycy

Cena:

  • biopsja cienkoigłowa jednej zmiany (z oceną cytologiczną) – 400zł
  • biopsja cienkoigłowa dwóch zmian (z oceną cytologiczną) – 450zł
  • biopsja cienkoigłowa trzech zmian (z oceną cytologiczną) – 500zł
  • biopsja cienkoigłowa czterech zmian (z oceną cytologiczną) – 550zł

USG węzłów obwodowych

Cena: 180 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.