Laryngologia

Laryngologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób narządów znajdujących się w obrębie głowy oraz szyi. Wśród nich wymienić możemy nos, uszy, gardło, krtań, a także zatoki. Co ważne, do laryngologa warto udać się również w przypadku problemu ze zmysłami takimi jak węch, słuch czy smak. Może on nam również pomóc w przypadku zaburzeń równowagi, które często wynikają z problemów z umiejscowionym w uchu błędnikiem.

FAQ

PORADNIA LARYNGOLOGICZNA W ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE

Lekarze specjaliści przyjmujący pacjentów w naszej poradni laryngologicznej mogą poszczycić się możliwością korzystania z wielu nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, które ułatwiają im postawienie prawidłowej diagnozy. Posiadany przez naszą poradnię sprzęt to między innymi mikroskop diagnostyczny, tympanometr i audiometr. Wykonujemy również badania mikrobiologiczne, pozwalające dobrać np. rodzaj antybiotyku.

CO ROBI LEKARZ LARYNGOLOG?

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oraz wykonaniu niezbędnych badań lekarz rozpoczyna wdrażanie leczenia. W wielu przypadkach wystarcza zastosowanie odpowiednich środków farmakologicznych. Czasem jednak istnieje konieczność przeprowadzenia zabiegu takiego jak drenaż ucha czy korekta przegrody nosowej. Nasza poradnia laryngologiczna wykonuje również te zabiegi.

Wykonywane badania:

Tympanometria

Badanie to umożliwia diagnozę infekcji ucha środkowego, perforacji błony bębenkowej, zatkany przewód słuchowy, niedrożności trąbki słuchowej, niedosłuch odbiorczy, niedosłuch przewodzeniowy oraz diagnostykę odruchów mięśnia strzemiączkowego.

Audiometria

Jest to badanie niedosłuchu oraz badanie skriningowe. Badania skriningowe (przesiewowe) to działania diagnostyczne u osób w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na konkretny nowotwór. Mają one na celu wczesne wykrycie nowotworu lub nawet stanu przedrakowego.

Diagnostyka radiologiczna

Diagnostyka radiologiczna w laryngologii skupia się na tomografii zatok oraz uszu. Badanie umożliwia wnikliwą ocenę struktury tej części organizmu.

Badania mikrobiologiczne

Właściwe leczenie wiążę się z doborem odpowiednich badań. Wymazy z gardła oraz nosa to istotna część procesu diagnostycznego, ułatwiająca rozpoczęcie efektywnej i zakończonej sukcesem kuracji.

Fiberoskopia

Fiberoskopia to badanie, podczas którego można obejrzeć górne drogi oddechowych, nawet w trudno dostępnych miejscach, oraz ocenić ewentualne zmiany. Badanie można przeprowadzić u osób z zaburzeniami głosu, połykania, uczuciem ciała obcego, oraz z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi w obrębie gardła. Fiberoskopia umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc w obrębie górnych dróg oddechowych, od jamy nosa, poprzez nosogardło i gardło środkowe, aż po krtań i gardło dolne.

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta

Cena: od 200 zł

Audiometria (badanie słuchu)

Cena: 70 zł

Tympanometria (badanie słuchu)

Cena: 70 zł

Fiberoskopia (endoskopowe badanie gardła, krtani, ucha)

Cena: 150 zł

Płukanie uszu

Cena: 60 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.