Laryngologia dla dzieci

Choroby uszu, gardła, krtani oraz dróg oddechowych dotykają wszystkich. Szczególnie często jednak z problemami tymi zmagają się najmłodsi. Różnice w budowie anatomicznej, nie do końca rozwinięty system odpornościowy sprawia, że dzieci częściej zapadają na różnego typu infekcje. W takiej sytuacji niezbędna jest specjalistyczna pomoc. Dlatego też w naszym centrum medycznym działa poradni laryngologiczna dla dzieci.

FAQ

CZYM ZAJMUJE SIĘ LARYNGOLOG DZIECIĘCY?

Laryngolog dziecięcy specjalizuje się w chorobach krtani, uszu, gardła. Zajmuje się stanami zapalnymi zatok i ucha środkowego, problemami z oddychaniem, alergiami. Posiada specjalistyczną wiedzę dotyczącą leczenia dzieci, dzięki czemu jest w stanie pomóc maluchom w każdym wieku w sposób całkowicie dla nich bezpieczny.

NOWOCZESNE WYPOSAŻENIE PORADNI LARYNGOLOGICZNEJ DLA DZIECI ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE.

Podstawą skutecznego leczenia jest prawidłowa diagnoza. Dlatego też specjaliści z naszej poradni laryngologicznej dla dzieci mogą korzystać z niezwykle nowoczesnego wyposażenia, które ułatwia im przeprowadzenie badań i postawienie diagnozy. Posiadamy sprzęt taki jak mikroskop diagnostyczny, tympanometrię i audiometrię. Przeprowadzamy badania mikrobiologiczne oraz diagnostykę radiologiczną. Jednocześnie dbamy o to, by wszystkie badania i wizyty odbywały się w przyjaznej, ciepłej atmosferze by nasi mali pacjenci czuli się bezpiecznie.

Wykonywane zabiegi:

Tympanometrię

Dzięki temu możemy zdiagnozować infekcje ucha środkowego, perforacje błony bębenkowej, zatkany przewód słuchowy, niedrożność trąbki słuchowej, niedosłuch odbiorczy, niedosłuch przewodzeniowy diagnostyka odruchów mięśnia strzemiączkowego.

Audiometrię

Jest to badanie niedosłuchu oraz badanie skrinigowe. Badania skriningowe – przesiewowe to działania diagnostyczne u osób w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na konkretny nowotwór. Mają one na celu wczesne wykrycie nowotworu lub nawet stanu przedrakowego.

Diagnostykę radiologiczną

Diagnostyka radiologiczna skupia się na tomografii zatok oraz uszu. Badanie umożliwia wnikliwą ocenę struktury tej części organizmu.

Badania mikrobiologiczne

Właściwe leczenie wiążę się  z doborem odpowiednich badań. Wymazy z gardła oraz nosa to istotna część procesu diagnostycznego, ułatwiająca rozpoczęcie efektywnej i zakończonej sukcesem kuracji.

Fiberoskopia

Fiberoskopia to badanie, podczas którego można obejrzeć górne drogi oddechowych, nawet w trudno dostępnych miejscach, oraz ocenić ewentualne zmiany. Badanie można przeprowadzić u osób z zaburzeniami głosu, połykania, uczuciem ciała obcego, oraz z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi w obrębie gardła. Fiberoskopia umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc w obrębie górnych dróg oddechowych, od jamy nosa, poprzez nosogardło i gardło środkowe, aż po krtań i gardło dolne.

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta

Cena: od 260 zł

Audiometria

Cena: 70 zł

Tympanometria

Cena: 70 zł

Fiberoskopia (endoskopowe badanie gardła, krtani, ucha)

Cena: 150 zł

Płukanie uszu

Cena: 60 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.