lek. Mateusz
Mokrzyś

Urolog

Dział:

Urologia

Rejestracja:

34 314 71 07 lub 781 754 455 

Godziny przyjęć:

informacja w rejestracji

Mateusz Mokrzyś – biopsja fuzyjna – Poradnia Urologiczna Alfamedica Częstochowa.

Lekarz Mateusz Mokrzyś, to specjalista z zakresu urologii z dyplomem FEBU (Fellow of the European Board of Urology) i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Universidad de Alcala Madrid. Jest Członkiem Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Na co dzień pracuje na Oddziale Urologii Szpitala św. Anny w Piasecznie.

Głównym zainteresowaniem doktora Mateusza Mokrzysia, jest diagnostyka raka prostaty za pomocą innowacyjnej i zaawansowanej technologicznie metody zwanej: biopsja fuzyjna. Jest to niezwykle skuteczne narzędzie wykorzystywane w procesie pobierania wycinków do badań histopatologicznych, wykorzystujące fuzję ultrasonografu oraz rezonansu magnetycznego. Biopsja fuzyjna opisana została dokładnie w artykule, z którym zapoznać można się klikając w odnośnik -> wylecz prostatę.

Lekarz Mateusz Mokrzyś, to uczestnik licznych kursów i szkoleń, w tym niezwykle prestiżowych zajęć u profesora Jelle Barentsza z Radboud University w Nijmegen, na temat oceny rezonansu magnetycznego wykorzystywanego w biopsji fuzyjnej prostaty.

W 2018 roku doktor Mateusz Mokrzyś został wyróżniony nagrodą za najlepszą pracę naukową, podczas Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego w Katowicach.

Lekarz Mateusz Mokrzyś przyjmuje w ramach Poradni Urologicznej Alfamedica Częstochowa.