Urologia

Urologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób związanych z układem moczowym. W Centrum Medycznym Alfamedica w poradni urologicznej specjaliści zajmują się również funkcjonowaniem męskich narządów płciowych oraz ich schorzeniami.

FAQ

CZYM ZAJMUJE SIĘ UROLOG?

Zadaniem urologa jest przeprowadzenie badań, które pozwalają na zdiagnozowanie problemu pacjenta oraz rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. W zależności od rodzaju schorzenia może być to stosowanie leków, drobne zabiegi, a także operacje. Objawami, które powinny skłonić nas do wizyty u urologa, są między innymi: bolesność przy oddawaniu moczu, problemy z potencją, krew w moczu, bóle nerek czy zmiany na jądrach.

DIAGNOSTYKA W PORADNI UROLOGICZNEJ ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE

Poradnia urologiczna przeprowadza szereg badań, które pozwalają diagnozować i skutecznie leczyć pacjentów. Poza standardowymi badaniami ogólnymi takimi jak badanie krwi i moczu wykonujemy również: biopsje, badanie uroflowmetryczne oraz USG jamy brzusznej, układu moczowego oraz jąder.

ZAKRES USŁUG UROLOGICZNYCH

W poradni urologicznej w Centrum Medycznym Alfamedica usługi obejmują również szereg zabiegów takich jak operacja stulejki lub wydłużenia wędzidełka, leczenie kłykcin kończystych czy cystoskopia. Zajmujemy się leczeniem stanów zapalnych i infekcji oraz pomagamy osobom z nietrzymaniem moczu.

Zakres usług urologicznych

Diagnostyka:

USG jamy brzusznej, układu moczowego oraz jąder
Doppler nerek, jąder
Badanie Uroflowmetryczne

Zabiegi:

Cystoskopia
Biopsja stercza
Biopsja fuzyjna
Punkcje
Operacja stulejki
Operacja wydłużenia wędzidełka napletka
Leczenie kłykcin kończystych
Operacje cewki moczowej
Operacje jąder, najądrza i powrózka nasiennego
Operacje pęcherza moczowego
Leczenie nietrzymania moczu
Operacje prostaty
Operacje zielonym laserem
Operacje Echolaserem
Operacje Laserem Holmowym

Przerost prostaty ECHOLASER

Łagodny rozrost gruczołu krokowego to jedna z najczęstszych chorób dotykających ok 50% mężczyzn po 60 r.ż. Powiększony gruczoł krokowy powoduje ucisk na cewkę moczową. We wczesnym stadium choroby lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne, jednak często to podejście nie wystarcza. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny.

Alternatywą dla interwencji chirurgicznej jest innowacyjna technologia ECHOLASERA.

Więcej

Najnowsze aktualności

Wywiad Katarzyna Bryc-Walczak

Cennik usług

Wizyta

Cena: od 220 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.