Urologia

Urologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób związanych z układem moczowym. W Centrum Medycznym Alfamedica w poradni urologicznej specjaliści zajmują się również funkcjonowaniem męskich narządów płciowych oraz ich schorzeniami.

FAQ

CZYM ZAJMUJE SIĘ UROLOG?

Zadaniem urologa jest przeprowadzenie badań, które pozwalają na zdiagnozowanie problemu pacjenta oraz rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. W zależności od rodzaju schorzenia może być to stosowanie leków, drobne zabiegi, a także operacje. Objawami, które powinny skłonić nas do wizyty u urologa, są między innymi: bolesność przy oddawaniu moczu, problemy z potencją, krew w moczu, bóle nerek czy zmiany na jądrach.

DIAGNOSTYKA W PORADNI UROLOGICZNEJ ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE

Poradnia urologiczna przeprowadza szereg badań, które pozwalają diagnozować i skutecznie leczyć pacjentów. Poza standardowymi badaniami ogólnymi takimi jak badanie krwi i moczu wykonujemy również: biopsje, badanie uroflowmetryczne oraz USG jamy brzusznej, układu moczowego oraz jąder.

ZAKRES USŁUG UROLOGICZNYCH

W poradni urologicznej w Centrum Medycznym Alfamedica usługi obejmują również szereg zabiegów takich jak operacja stulejki lub wydłużenia wędzidełka, leczenie kłykcin kończystych czy cystoskopia. Zajmujemy się leczeniem stanów zapalnych i infekcji oraz pomagamy osobom z nietrzymaniem moczu.

Zakres usług urologicznych

Diagnostyka:

USG jamy brzusznej, układu moczowego oraz jąder
Doppler nerek, jąder
Badanie Uroflowmetryczne
Diagnostyka nowotworu pęcherza biomarkerami Bladder EpiCheck (genetyczna analiza moczu)
Uretrografia – badanie radiologiczne służące diagnostyce cewki moczowej. Polega na podaniu kontrastu poprzez cewkę moczową, a następnie wykonaniu obrazowania rentgenowskiego. Badanie pozwala na ocenę budowy cewki moczowej i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Lekarz na podstawie wykonanego zdjęcia określić może dokładne położenie oraz stopień uszkodzenia cewki. Podanie kontrastu do cewki zmniejsza ryzyko jego przedostania do krwioobiegu, a co za tym idzie niespodziewanej reakcji alergicznej.

Zabiegi:

Cystoskopia
Biopsja stercza
Biopsja fuzyjna
Punkcje
Operacja stulejki
Operacja wydłużenia wędzidełka napletka
Leczenie kłykcin kończystych
Operacje cewki moczowej
Operacje jąder, najądrza i powrózka nasiennego
Operacje pęcherza moczowego
Leczenie nietrzymania moczu
Operacje prostaty
Operacje zielonym laserem
Operacje Echolaserem
Operacje Laserem Holmowym
Zabieg stulejki z zastosowaniem automatycznego staplera

Zabieg stulejki z zastosowaniem automatycznego staplera

Obrzezanie staplerem jest metodą chirurgicznego usunięcia napletka z prącia. Dzięki zastosowaniu automatycznego urządzenia możliwe jest przeprowadzenie zabiegu w sposób precyzyjny i szybki, minimalizując przy tym ryzyko wystąpienia powikłań. Obrzezanie jest metodą stosowaną w leczeniu stulejki. Więcej informacji na temat zabiegu na stronie:

www.alfamedica.med.pl/obrzezanie-staplerem

Stapler - automatyczny zabieg stulejki
Diagnostyka nowotworu pęcherza

Diagnostyka nowotworu pęcherza biomarkerami Bladder EpiCheck (genetyczna analiza moczu)

Większość nowotworów pęcherza nie nacieka na błony mięśniowe, co oznacza, że nie wychodzą poza jego wewnętrzne warstwy. Utrudnia to diagnostykę, do której w tradycyjnym ujęciu wykorzystywana była cystoskopia z cytologią. Jest to zabieg inwazyjny i bolesny, a u osób obawiających się nawrotu choroby nowotworowej badanie musi być przeprowadzane kilka razy w roku. Nieinwazyjną alternatywą dla cystoskopii jest badanie moczu z wykorzystaniem biomarkerów. Pozwalają one z bardzo wysokim prawdopodobieństwem potwierdzić lub wykluczyć nowotwór pęcherza. Próbka moczu pobierana jest podczas wizyty u lekarza urologa, a wynik badania laboratoryjnego otrzymywany jest do dwóch tygodni.

Przerost prostaty ECHOLASER

Łagodny rozrost gruczołu krokowego to jedna z najczęstszych chorób dotykających ok 50% mężczyzn po 60 r.ż. Powiększony gruczoł krokowy powoduje ucisk na cewkę moczową. We wczesnym stadium choroby lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne, jednak często to podejście nie wystarcza. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny.

Alternatywą dla interwencji chirurgicznej jest innowacyjna technologia ECHOLASERA.

Więcej

Najnowsze aktualności

Wywiad Katarzyna Bryc-Walczak

Cennik usług

Wizyta

Pierwsza konsultacja z USG: 250 zł

Kolejne konsultacje z USG: 220 zł

Cystoskopia

Cena: od 1200 zł

Diagnostyka nowotworu pęcherza biomarkerami Bladder EpiCheck (genetyczna analiza moczu)

Cena: od 900 zł

Biopsja

Cena: od 1 300 zł

Uroflawometria

Cena: od 60 zł

Punkcja wodniaka

Cena: od 550 zł

Zabieg stulejki z zastosowanie automatycznego staplera

Cena: 2 800 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.