Nowy Urolog – dr n. med. Mateusz Adamkiewicz

DO NASZEGO ZESPOŁU DOŁĄCZYŁ NOWY SPECJALISTA UROLOG – DR N. MED. MATEUSZ ADAMKIEWICZ.

Dr n. med. Mateusz Adamkiewicz, to specjalista Urologii FEBU (Fellow of European Board of Urology). Specjalizację zdobył w Klinice Urologii w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie pracuje do dnia dzisiejszego.
Dotychczas uczestniczył w wielu kursach, stażach zarówno w Polsce, jak i zagranicą, gdzie miał okazję uczyć się najnowocześniejszych technik operacyjnych.
W pracy codziennej największą satysfakcję sprawiają mu zabiegi nisko inwazyjne – mikrochirurgiczne, laparoskopowe oraz wykonywane techniką laserową. Wykonuje między innymi operację laparoskopowego usunięcia guza nerki, zarówno organooszczędzającą NSS, jak i nefrektomię, laserową enukleację prostaty- HoLEP, laparoskopową radykalną prostatektomię w przypadku raka prostaty, biopsję jąder microTESE oraz mikrochirurgiczną operację żylaków powrózka nasiennego.

W wolnych chwilach jest amatorem kolarstwa szosowego i górskiego, zdobył wiele medali na Mistrzostwach Polski Lekarzy oraz na Światowych Igrzyskach Medycznych MediGames.

Comments are closed.