Zabieg stulejki z zastosowaniem automatycznego staplera

Chirurgiczne leczenie stulejki z wykorzystaniem automatycznego staplera, to rozwiązanie zapewniające bardziej precyzyjne wykonanie zabiegu, minimalizując przy tym ryzyko wystąpienia powikłań.

Stapler, to nic innego jak automatyczne urządzenie do obrzezania. Wykorzystuje się je m.in w leczeniu stulejki. Stulejka jest schorzeniem wrodzonym lub nabytym, charakteryzuje się niewłaściwą budową napletka, przez co niemożliwe lub znacznie utrudnione jest jego zsunięcie z żołędzi penisa. Może to skutkować nie tylko problemami z zachowaniem higieny, częstymi stanami zapalnymi, ale także bólem podczas stosunku. Metoda leczenia z zastosowaniem automatycznego staplera pozwala lekarzowi urologowi na dokonanie precyzyjnego cięcia napletka zmniejszając ryzyko wystąpienia krwawień i powikłań po zabiegu. Badania kliniczne nad urządzeniem potwierdzają, że cięcie wykonywane jest w taki sposób, aby nie uszkodzone zostało wędzidełko prącia. Podstawowe zalety obrzezania staplerem, to:

  • krótszy czas zabiegu,
  • bardziej precyzyjne cięcie,
  • mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań,
  • automatyczne szycie rany z pomocą specjalnych zszywek, które ulegają samoczynnemu odpadnięciu po zagojeniu,
  • bardziej estetyczny efekt cięcia,
  • zachowanie wędzidełka prącia.

Przeciwskazaniem leczenia stulejki staplerem mogą być deformacja napletka lub żołędzia, zakażenie, nowotwór, cukrzyca, problemy z krzepnięciem krwi. Jak każda interwencja chirurgiczna, także obrzezanie staplerem może, w niektórych przypadkach powodować powikłania. Wśród nich wymienić można krwawienie, krwiaki, możliwość wystąpienia zakażenia.

Usunięcie napletka przy pomocy automatycznego staplera w Centrum Medycznym Alfamedica wykonywane jest przez doświadczony Zespół Urologów po wcześniejszej konsultacji kwalifikacyjnej do zabiegu. Więcej informacji na temat zabiegów urologicznych na stronie -> kliknij.

Film prezentujący dodatkowe informacje na temat zabiegu staplerem –> kliknij.

Comments are closed.