Poradnia Medycyny Pracy

Każda osoba, która podejmuje pracę, powinna dokładnie sprawdzić swój stan zdrowia, by upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do jej wykonywania. Natomiast pracodawcy mają w obowiązku kierować swoich pracowników regularnie na badania okresowe. Dlatego w Centrum Medycznym Alfamedica znajduję się poradnia medycyny pracy, która przeprowadzi wszelkie najpotrzebniejsze badania.

FAQ

LEKARZ MEDYCYNY PRACY — CZYM SIĘ ZAJMUJE?

Główne zadania lekarza medycyny pracy to ocena stanu zdrowia danego kandydata lub pracownika oraz podjęcie decyzji co do tego, czy może wykonywać on dany zawód. To jednak nie wszystko, ponieważ lekarze medycyny pracy zajmują się również profilaktyką chorób zawodowych. Poza wykonaniem wywiadu z pacjentem lekarz zleca szereg badań diagnostycznych, takich jak badania krwi, badania EKG czy okulistyczne. Dzięki temu jest w stanie rzetelnie ocenić stan pacjenta i zapewnić mu bezpieczeństwo.

PORADNIA MEDYCYNY PRACY W ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE

Poradnia medycyny pracy w Alfamedica oferuje wszystkie rodzaje badań, które są niezbędne pracownikom oraz pracodawcom. Wśród nich wymienić możemy badania kwalifikacyjne, badania okresowe, badania dla kierowców oraz operatorów wózków widłowych, badania wysokościowe dla osób pracujących w głębinach, a także badania dla osób pracujących na wysokości do 3 m i powyżej 3 m. Ponadto pomagamy w ocenie i analizie stanowisk pracy.

W celu ustalenia terminu wizyty prosimy o bezpośredni kontakt z Koordynatorem ds. Medycyny Pracy:
Karolina Brewczyńska
tel.: +48 725 500 150
(Pn-Pt, godz. 8-17)

Kliknij i pobierz skierowanie na badanie.

Pobierz

Wykonywane badania

Badania wstępne

W świetle przepisów prawa pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika, który nie posiada aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku.

Badania okresowe

Badanie okresowe pracowników to jeden z podstawowych czynników który ma wpływ na to czy pracodawca może czy też nie dopuścić pracownika do wykonywania pracy.

Badania kontrolne

Kontrolnym badaniom lekarskim podlega pracownik, którego niezdolność do pracy z powodu choroby trwała dłużej niż 30 dni.

Badania kierowców

Wszystkich kategorii (A, A1, B, B1, T, B+E, C, C1, D, D1, C+E, D+E)

operatorów wózków widłowych

kompleksowe badania lekarskie i psychologiczne kandydatów w czasie jednej wizyty.

Badania uczniów rozpoczynających naukę

Osób rozpoczynających naukę w szkołach wyższych, badania kandydatów na studia, badania kandydatów do szkół ponadpodstawowych.

badania kandydatów na instruktorów

lub egzaminatorów ubiegających się o prawo jazdy.

badania psychotechniczne górników

operatorów wózków widłowych, suwnic

badania strażników miejskich

(kandydatów na strażników oraz badania kontrolne)

badania wysokościowe

badania osób pracujących na głębokości

ocena i analiza stanowisk pracy

udział w komisjach BHP

badania pracowników mających kontakt z promieniowaniem jonizującym

Badania na broń

W Centrum Medycznym Alfamedica, wykonywane są kompleksowe badania lekarskie i psychologiczne oraz wystawiane są orzeczenia niezbędne, aby uzyskać oraz przedłużyć pozwolenie na broń. Nasi specjaliści, z zakresu medycyny pracy, psychologii, psychiatrii oraz okulistyki, posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz widnieją w rejestrze prowadzonym przez Komendę Wojewódzką Policji. Więcej informacji -> kliknij.
Badania na broń

Najnowsze aktualności

Koordynator Medycyny Pracy

Karolina Brewczyńska

Koordynator Poradni Medycyny Pracy

tel.: +48 725 500 150

Cennik Medycyny Pracy

Badanie lekarza medycyny pracy

Cena: 80 zł

Badanie specjalisty (neurolog, okulista, laryngolog)

Cena: 75 zł

Badanie psychotechniczne kat. B

Cena: od 130 zł

Badania na broń

Cena: 650 zł

Pełny cennik i zakres badań dostępny na miejscu w placówce. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.