Specjalista chorób krwi – lekarz hematolog Magdalena Olszewska-Szopa w Alfamedica Częstochowa

Do Zespołu Medycznego Alfamedica Częstochowa dołącza hematolog – lekarz Magdalena Olszewska-Szopa.

Pani doktor jest specjalistką z zakresu hematologii oraz chorób wewnętrznych. Ukończyła z wyróżnieniem Warszawską Akademię Medyczną. Na co dzień udziela pomocy pacjentom cierpiącym na choroby krwi w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku we Wrocławiu. Kilkunastoletnia praktyka w kliniczna, zaowocowała powstaniem licznych artykułów, poradników oraz opracowań naukowych na temat chorób krwi, w tym nowotworów.

Dla osób nie do końca zorientowanych w terminologii medycznej, wyjaśniamy, że hematolog, to lekarz specjalizujący się w leczeniu wszelkich chorób związanych z krwią. Do tej grupy zaliczamy m.in.: niedokrwistość, nadpłytkowość, leukopenię, białaczkę, skazę krwotoczną i kłopoty z odpornością. Na wizytę u hematologa najczęściej decydujemy się na skutek niepokojących wyników badań krwi. Symptomy mogące świadczyć o problemach z krwią, to: zaburzenia krzepliwości, siniaki, krwiaki, czy bladość cery i warg. Właściwe zdiagnozowanie, będzie wymagało szczegółowej analizy laboratoryjnej składu naszej krwi. W niektórych przypadkach skuteczna może okazać się terapia farmakologiczna.

Lekarz hematolog Magdalena Olszewska-Szopa przyjmować będzie Pacjentów w ramach Poradni Hematologicznej Alfamedica Czestochowa.

Comments are closed.