W Centrum Medycznym Alfamedica Częstochowa, otwieramy Poradnię po-COVIDOWĄ, dla osób cierpiących na dolegliwości wynikające z przebytego zakażenia wywołanego przez koronawirus SARS CoV-2!

Badania wskazują, że blisko połowa osób, która zachorowała na Covid-19, nie powróciła do pełnej sprawności po wyzdrowieniu. Niezależnie od tego jak ciężko przeszły zakażenie, czy bezobjawowo, czy też w sposób zagrażający życiu i wymagający hospitalizacji, często uskarżają się na trwałe pogorszenie stanu swojego zdrowia. Naukowcy cały czas starają się zrozumieć, jakie powikłania mogą dotykać ozdrowieńców. Nie wszystkie zostały jeszcze należycie rozpoznane. Nie zawsze dają one o sobie znać w sposób oczywisty i natychmiastowy. Niektóre objawiają się po latach.

Wśród najczęstszych dolegliwości pozostających po przebytej chorobie, wymienić można:

kaszel i kłopoty z oddychaniem,
zmęczenie widoczne już po najdrobniejszym wysiłku,
bóle w obrębie klatki piersiowej, stawów i mięśni,
nawracające, częste bóle głowy,
złe samopoczucie mogące przybierać formy depresyjne,
kłopoty z koncentracją i klarownym myśleniem (tzw. mgła mózgowa),
arytmia serce,
nawracająca gorączka,
utrzymująca się utrata smaku i węchu.

Problemy te niekiedy utrzymują się tygodniami i miesiącami. Niektóre osoby do dnia dzisiejszego nie odzyskały w pełni utraconego zdrowia. Niezwykle niepokojący jest również fakt, że koronawirus może pozostawiać po sobie trwałe uszkodzenia tkanki płucnej oraz mięśnia sercowego. Dotyczy to także osób młodych i przechodzących Covid-19 bezobjawowo! Tego typu zmiany, wykryte zostać mogą tylko podczas specjalistycznych badań i konsultacji ze specjalistą. Ich rozpoznanie jest niezwykle istotne, ponieważ nie leczone, mogą spowodować przykre konsekwencje w przyszłości, dając o sobie znać w najmniej spodziewanym momencie.

Lekarze zalecają, aby osoby, które przeszły zakażenie wirusem SARS CoV-2 stale kontrolowały swój stan zdrowia, pozostając wyczulonymi na jakiekolwiek nieprawidłowości. Warto też zmienić swoje nawyki, zarówno w kwestii żywieniowej, ograniczając niezdrowe jedzenie i alkohol, jak i dbając o ogólną sprawność fizyczną. Niemniej jednak najważniejsze jest, aby dokonać diagnozy stanu zdrowia i wdrożyć odpowiednie leczenie. Wizyta u specjalisty w Poradni po-COVIDOWEJ, może pomóc przywrócić pełną sprawność i komfort życia.

Poradnia po-COVIDOWA Alfamedica -> kliknij

 

Comments are closed.