Poradnia Proktologiczna Częstochowa

Proktologia to dziedzina medycyny, która specjalizuje się w profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu chorób jelita grubego, odbytnicy i odbytu. Ostatni odcinek układu pokarmowego, którym zajmuje się właśnie proktologia pełni wiele ważnych funkcji, jednocześnie jest narażony na występowanie wielu różnego rodzaju schorzeń. Z tego właśnie powodu w naszym Centrum Medycznym Alfamedica działa nowoczesna, doskonale wyposażona poradnia proktologiczna, w której pacjentów przyjmują doświadczeni specjaliści.

FAQ

PORADNIA PROKTOLOGICZNA W ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE

W poradni proktologicznej w Centrum Medycznym Alfamedica wykonujemy kompleksową diagnostykę obejmującą badania USG, jak i badania endoskopowe z możliwością pobrania wycinków do badania histopatologicznego. Wykonujemy również wymazy oraz pobieramy próbki tkanek do badań bakteriologicznych. Nasi specjaliści po wykonaniu szczegółowego wywiadu z pacjentem następnie kierują na badania. Do przyczyn niektórych schorzeń można wskazać siedzący tryb życia, stres oraz źle zbilansowaną dietę.

JAKIE OBJAWY POWINNY NAS ZANIEPOKOIĆ?

Objawy związane ze schorzeniami końcowego odcinka układu pokarmowego często są przez nas bagatelizowane. Tymczasem im szybciej zostanie wdrożone odpowiednie leczenie, tym większe szanse na odzyskanie pełni zdrowia. Zaniepokoić powinny nas objawy takie jak świąd, swędzenie, pieczenie, ból podczas wypróżniania, problemy z wypróżnianiem się czy krew w stolcu.

Leczone schorzenia i choroby:

choroby przewodu pokarmowego

krwawienia z przewodu pokarmowego

nowotwory przewodu pokarmowego (rak jelita cienkiego, grubego)

przepukliny (pachwinowa, brzuszna, udowa, pępkowa, kresy białej i pooperacyjna)

choroby końcowego odcinka przewodu pokarmowego

żylaki odbytu - hemoroidy

guzki sutka

żylaki kończyn dolnych

polipy odbytu

torbiel włosowa

Kwalifikujemy do badań i zabiegów:

cholecystektomia laparoskopowa i klasyczna

operacje przepuklin

zabiegi usunięcia żylaków odbytu (hemoroidy)

gumkowanie żylaków odbytu (hemoroidów) metodą Barrona

operacje sutka – usuwanie guzków

operacje żylaków kończyn dolnych

nacięcie ropnia / krwiaka

sondowanie przetok z założeniem miękkich setonów

wycięcie polipów odbytu

badania endoskopowe

laserowe usuwanie torbieli włosowej

Laserowe usuwanie torbieli włosowych

Torbiel włosowa zwana również pilonidalną, to przewlekłe schorzenie dotykające głównie mężczyzn. Objawia się ono utworzeniem przetoki oraz narośli ropno-guzowatej w przestrzeni międzypośladkowej. Jej powstawaniu sprzyjają nadmierne owłosienie, otyłość, nadpotliwość, ciasna bielizna oraz brak higieny. Tradycyjne leczenie opiera się na chirurgicznym usunięciu chorej tkanki. Rozmiar i stopień zawansowania choroby niejednokrotnie powodują problemy z gojeniem się rany, pozostawaniem blizny, nawrotem choroby oraz zakażeniem. Rozwiązaniem dla niektórych pacjentów jest nowoczesna metoda leczenia torbieli z wykorzystaniem technologii laserowych. Laserowa ablacja torbieli włosowej polega na wprowadzeniu światłowodu poprzez niewielkie nacięcie. Wiązka lasera, o odpowiedniej długości fali, wypala tkankę. Kanał przetoki jest oczyszczany mechanicznie przy pomocy tzw. łyżeczki chirurgicznej z zalegających mas patologicznych. Termiczne oddziaływanie na jamę torbieli zapewnia jej dekontaminację oraz pobudza regenerację nabłonka. Dzięki działaniu energii świetlnej, zahamowany zostaje wzrost kolejnych włosów oraz tworzenie się nowych mieszków włosowych. Dzięki temu zmniejszone zostaje prawdopodobieństwo nawrotu choroby. Metoda, z uwagi na niską inwazyjność, pozwala na przyspieszone gojenie i szybszy powrót do zdrowia. Laserowe przypalenie tkanek sprzyja wyjałowieniu powierzchni, zmniejszając ryzyko wystąpienia zakażenia. Laserowa ablacja torbieli włosowej stosowana może być w większość przypadków. Kwalifikację przeprowadza lekarz na podstawie badania USG. Po zabiegi nie ma konieczności przechodzenia długotrwałego procesu rekonwalescencji.

TORBIEL WŁOSOWA

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Konsultacja proktologiczna

Cena: od 230 zł (wizyta u dr Michała Pustego płatna wyłącznie gotówką)

Konsultacja profesorska

Cena: 350 zł

Konsultacja proktologiczna z anoskopią/rektoskopią

Cena: od 430 zł

USG brzucha

Cena: 130 zł

Płukanie przetoki , wymiana opatrunku

Cena: 200 zł

Nacięcie / wycięcie zakrzepu brzeżnego

Cena: od 400 zł

Skleroterapia jednego guzka

Cena: od 300 zł

Wycięcie drobnych zmian okolic odbytu i innych okolic skóry

Cena: od 300 zł*

*Cena uzależniona od wielkości zmian i ich lokalizacji.

Blokady w leczeniu szczeliny odbytu. Dodatkowa opłata za lek

Cena: od 300 zł

Płyn doodbytniczy

Cena: 100 zł

Badanie histopatologiczne (1 wycinek)

Cena: 70 zł

Rektoskopia

Cena: 200 zł

Laserowe usuwanie hemoroidów

Cena: 4 000 zł

Laserowe usunięcie torbieli włosowej

W znieczuleniu miejscowym: 4 500 zł

W znieczuleniu ogólnym: 6 500 zł

Ostateczna cena zostanie ustalona ze specjalistą po konsultacji lekarskiej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.

Informujemy, że wizyty u dr Michała Pustego płatne są wyłącznie w formie gotówkowej.