Badanie EMG w Alfamedica

Od dziś w naszej placówce można wykonać badanie EMG (elektromiografia). EMG wykorzystuje się do diagnozowania nerwów, włókien ruchowych i czuciowych. Dzięki badaniu z wykorzystaniem aparatu EMG możliwa jest rejestracja czynności mięśni i stawów oraz ocena ich stanu. Wskazaniem do badania EMG są symptomy świadczące o nieprawidłowym funkcjonowaniu układu mięśniowego i nerwowego. Przykładem mogą być pacjenci cierpiący na nadmiernie napinanie mięśni spowodowane udarem, operacją kręgosłupa, zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa czy urazami nerwów, cieśni nadgarstka, a także splotów nerwowych. Badania EMG mogą potrzebować również osoby, które po kontuzji potrzebują sprawdzić stopień uszkodzenia układu nerwowo-mięśniowego.

Elektroneurografia polega na pobudzeniu nerwów do krótkiego działania pod wpływem prądu o bardzo małym natężeniu oraz częstotliwości. Dzięki temu można sprawdzić działanie obwodowego układu nerwowego oraz mięśni. Lekarz dzięki elektrodom może sprawdzić działanie mięśni w stanie spoczynku, reakcji na elektrody oraz wysiłku.

Badanie w naszej placówce wykonuje lek. Małgorzata Wójcicka, specjalista neurolog. Zapraszamy do poradni neurologicznej.

Comments are closed.