Poradnia Neurologiczna Częstochowa

Neurolog to lekarz specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z układem nerwowym — zarówno ośrodkowym, jak i układem obwodowym. Zajmuje się więc schorzeniami dotyczącymi mózgu, rdzenia kręgowego, a także problemami związanymi z odczuwaniem bodźców i reakcjami na nie. W procesie leczenia wykorzystuje się zarówno środki farmakologiczne oraz różnego rodzaju rehabilitacje.

FAQ

JAKIE OBJAWY POWINNY SKŁONIĆ NAS DO WIZYTY U NEUROLOGA?

Objawów związanych ze schorzeniami neurologicznymi jest naprawdę wiele, trudno więc wymienić je wszystkie. Niemniej, jednak jeśli odczuwamy bóle głowy, kręgosłupa, zmagamy się z zaburzeniami równowagi, przeczulicą, problemami z pamięcią oraz problemami ze snem to znak, że warto poddać się szczegółowej diagnostyce. Wiele schorzeń neurologicznych można bowiem skutecznie wyleczyć, jeśli zostaną odpowiednio szybko rozpoznane.

PORADNIA NEUROLOGICZNA ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE

W naszej poradni neurolsaogicznej przyjmują doświadczeni specjaliści, którzy otaczają pacjentów kompleksową opieką. Można również liczyć na dokładną diagnostykę. Podstawowe badanie to między innymi EMG (elektromiografia), które pozwala na diagnozowanie zmian w przewodzeniu impulsów nerwowych, włókien ruchowych i czuciowych. W Centrum Medycznym Alfamedica wykonuje się zarówno badania pojedyńczych nerwów, jak i całych mięśni.

Wykonywane badania

Badanie EMG

Elektromiografia (badanie EMG) jest podstawowym badaniem w diagnostyce chorób nerwów obwodowych i mięśni. Badanie, dzięki poddaniu nerwów krótkiemu impulsowi elektrycznemu. pozwala zdiagnozować neurologowi stan układu nerwowego i mięśni.
Więcej informacji o Badaniu EMG

USG doppler tętnic szyjnych i kręgowych

Jest to badanie które pozwala ocenić obecność zwężeń tętnic. USG pozwala wykryć obecność blaszki miażdżycowej, które jest związane z podwyższonym ryzykiem udaru mózgu. Wczesna diagnostyka pozwoli na wdrożenie odpowiedniego leczenia usprawniającego przepływ krwi oraz zmniejszenie ryzyka udaru mózgu.

Próba tężyczkowa

Badanie wykorzystywane w diagnostyce tężyczki – choroby wynikającej z niedoboru wapnia i magnezu. Objawia się ona napadowymi skurczami twarzy i kończyn, bólami mięśniowymi, problemami z koncentracją, napadami paniki, drżeniem rąk, kłopotami krążeniowymi. Próba tężyczkowa należy do badań elektromiograficznych.

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta

Osoby dorosłe: 180 zł

USG doppler tętnic szyjnych i kręgowych

Cena: 120 zł

Badanie EMG (jeden nerw)

Cena: 100 zł

Badanie EMG (jeden mięsień)

Cena: 110 zł

Próba tężyczkowa

Cena: 250 zł

Próba mistemiczna

Cena: 200 zł

Polineuropatie

Cena: 590 zł

Splot barkowy

Cena: 360 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.