Ortopedia

Ortopeda to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu i diagnozowaniu schorzeń związanych z układem ruchu. Zajmuje się również leczeniem uszkodzeń w wyniku różnego rodzaju wypadków. Ortopedia jest szeroką gałęzią medycyny, która obejmuje diagnozowanie i leczenie chorób kości. Lekarz ortopeda wybiera skuteczne metody leczenia (leczenie operacyjne, odpowiednia rehabilitacja, usztywnianie kończyn, a nawet środki farmakologiczne) oraz czuwa nad procesem dochodzenia do zdrowia pacjenta.

FAQ

PORADNIA ORTOPEDYCZNA W ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE

W poradni ortopedycznej w Centrum Medycznym Alfamedica pacjenci mogą liczyć na rzeczowe konsultacje oraz nowoczesną, skuteczną diagnostykę. Wśród badań, które wykonujemy wymienić możemy bowiem USG narządów ruchu, które pozwala dokładnie określić przyczynę problemu zdrowotnego lub poznać przyczyny występujących dolegliwości.

LECZENIE I PROFILAKTYKA

Wyspecjalizowana kadra wykonuje zabiegi operacyjne, takie jak zabiegi artroskopowe stawu kolanowego czy operacyjne leczenie cieśni nadgarstka. Poza tym nasi lekarze wykonują również punkcje stawów, przeprowadzają zabiegi przyspieszające zrost kości po złamaniach oraz wzmacniają układ ruchu za pomocą specjalnych preparatów witaminowych i szczepionek (niezwykle pomocnych w profilaktyce i leczeniu osteoporozy).

Wykonywane zabiegi:

USG narządów ruchu

USG narządów ruchu jest wykonywane w celu oceny budowy i pracy chrząstek oraz stawów.

Punkcje stawu

Lekarze ortopedzi wykonują punkcję stawu kończyny dolnej, również z możliwością podania leku

Zabiegi operacyjne

Lekarze specjaliści wykonują zabiegi artroskopowe stawu kolanowego, plastykę palucha koślawego, leczenie operacyjne zespołu cieśni nadgarstka

Zabiegi przyspieszające zrost kości po złamaniach

Szczepionki

Wykorzystywane w leczeniu osteoporozy

Preparaty wielowitaminowe

Stosowane w leczeniu dyskopatii oraz uszkodzeniach nerwów

Szyna CPM Artromot K1 Komfort

Szyny stosuje się do rehabilitacji po zabiegach ortopedycznych kolana i biodra. Ruchowa szyna gwarantuje anatomicznie i fizjologicznie prawidłowy ruch kończyny, tak aby nie dochodziło do zwichnięć stawów ani pogorszenia aktualnego stanu zdrowia pacjenta, który może być pooperacyjny, pourazowy.
AZS Częstochowa

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta

Cena: 220 zł

System exogen (ultradźwiękowy system przyspieszający zrost kości)

1 impuls: 40 zł

USG ortopedyczne (kolana/biodra/barku)

Cena: od 100 zł

USG preluksacji z Konsultacją – USG bioderek

Cena: 240 zł

Wynajem szyny CPM Artromot K1 Komfort

Cena wynajmu na 2 tygodnie: 600 zł

Cena wynajmu na 4 tygodnie: 1000 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.