Profesor Aleksander Sieroń – nowy angiolog i specjalista prewencji amputacji kończyn

Miło nam poinformować, że do Zespołu Medycznego Alfamedica Silesia North pozyskaliśmy znanego w kraju i zagranicą lekarza, Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Angiologii (Chorób Naczyń) , Członka Zespołu Specjalistów Chorób Naczyń Unii Europejskiej oraz Członka Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Medycznego ( Royal Medical Society) – Prof. dr hab.n.med. Aleksandra Sieronia.

Profesor Aleksander Sieroń ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej i jest specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych, kardiologii, hipertensjologii, balneologii i medycyny fizykalnej, a także angiologii. W sposób szczególny poświęcił się leczeniu ran przewlekłych kończyn dolnych, zwłaszcza zagrożonych amputacją. W tym zakresie wprowadził nowe unikalne metody leczenia . Będąc jednocześnie lekarzem i wynalazcą skonstruował także urządzenia, które przyniosły mu międzynarodową sławę, w tym m.in. Oxybarię S, służącą do leczenia trudno gojących się ran, spowodowanych cukrzycą i owrzodzeniami na różnym tle. Urządzenie Oxybaria S, niejednokrotnie ratujące pacjentów przed amputacją, zostało uznane za najlepszy europejski wynalazek roku na Targach Nauki -„Brussels Innova”.

Profesor przez blisko 20 lat kierował Katedrą i Oddziałem Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W naszym Centrum profesor Aleksander Sieroń będzie konsultował chorych z zakresu chorób naczyń – angiologii. Konsultacje prowadzone będą w ramach Poradni Prewencji Amputacji Kończyn, czyli w trudnej i skomplikowanej dziedzinie medycyny zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem chorób powodujących m.in. przewlekłe rany kończyn dolnych, a w ich konsekwencji, w niektórych przypadkach, amputacje.

Do tych chorób w szczególności należą :

miażdżyca tętnic kończyn dolnych,
zespół stopy cukrzycowej,
żylna choroba zakrzepowo- zatorowa,
niedrożność tętnic,
ostre niedokrwienia kończyn
obrzęki limfatyczne
przewlekłe owrzodzenia podudzi
rany podudzi

Dla wielu pacjentów konsultacja Profesora Aleksandra Sieronia może być szansą na uratowanie kończyny lub kończyn przed amputacją.

Poradnia Angiologii i Prewencji Amputacji Kończyn – kliknij
Profesor Aleksander Sieroń – Angiolog – kliknij

Comments are closed.