Chirurgia onkologiczna Częstochowa

Chirurgia onkologiczna, to dział medycyny zajmujący się operacyjnym usuwaniem nowotworów. Jest to podstawowa metoda leczenia w przypadku raka, czyli nowotworu złośliwego. Zabiegi mają na celu usunięcie całej zmiany i tkanek sąsiadujących, dla zminimalizowania ryzyka wystąpienia przerzutów. Możliwe jest też usunięcie części, aby poprawić komfort chorego i jego stan ogólny. Do tej pory nie poznano jednoznacznych przyczyn powstawania nowotworu złośliwego. Wiadomo, że spowodowany jest on uszkodzeniem DNA komórek, które może wystąpić na skutek narażenia na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, predyspozycje genetyczne, przyjmowanie używek czy szkodliwe promieniowanie itp. Operacyjne usuwanie nowotworów wymaga dwuletniej modułowej specjalizacji z chirurgii ogólnej oraz czteroletniej specjalizacji z chirurgii onkologicznej. W tym czasie lekarz nabywa szeroką wiedzę nie tylko z zagadnień stricte chirurgicznych, ale także związanych z diagnostyką oraz nieoperacyjnym leczeniem zmian nowotworowych. Dzięki swojemu przygotowaniu, chirurg onkologiczny czuwa nad kompleksowością prowadzonej terapii i stanem zdrowia pacjenta na każdym etapie leczenia.

FAQ

CZYM JEST NOWOTWÓR?

Nowotwór jest to zmiana spowodowana niekontrolowanym rozrostem komórek w organizmie, może przybierać charakter łagodny lub złośliwy (potocznie nazywany rakiem), dający niekontrolowane przerzuty. Metody leczenia, to przede wszystkim: chirurgia onkologiczna, radioterapia, chemioterapia, hormonoterapia, immunoterapia oraz Echolaser. Mogą one być stosowane zarówno osobno jak i łącznie w zależności od sytuacji.

CHIRURGIA ONKOLOGICZNA — CO WARTO O NIEJ WIEDZIEĆ?

Chirurgia onkologiczna to specjalizacja, pozwalająca na kompleksowe leczenie schorzeń o charakterze nowotworowym. Chirurg onkologiczny posiada szeroką wiedzę zarówno z zagadnień związanych z profilaktyką, diagnostyką, rehabilitacją, a przede wszystkim operacyjnym usuwaniem zmian nowotworowych. Centrum Medyczne Alfamedica umożliwia wykonanie biopsji w celu diagnozy i nieoperacyjne, niskoinwazyjne naświetlenia nowotworu przy użyciu innowacyjnego urządzenia o nazwie Echolaser, jak również chirurgiczne wycięcie zmian.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE OBJAWY?

Rak w początkowej fazie nie daje jednoznacznych objawów, dlatego bez wykonania specjalistycznych badań trudno jest postawić diagnozę.
Wśród najczęstszych symptomów wymienić należy: powiększone węzły chłonne, asymetrię piersi, zmiany skórne, krwawienia, trudności w przełykaniu, niekontrolowanie wagi ciała, wymioty lub napady padaczkowe. W razie wystąpienia niepokojących oznak należy udać się na konsultację do poradni chirurgii onkologicznej i wykonać odpowiednią diagnostykę.

Chirurgia onkologiczna

Wykonywane zabiegi:

Usuwanie nowotworów tarczycy

Usuwanie nowotworów piersi

Usuwanie nowotworów jelita grubego i żołądka

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta

Prof. dr hab. n. med. Jacek Gawrychowski:  320 zł

Prof. UM dr hab. n. med. Krzysztof Kaczka:  250 zł

USG

Tarczyca USG – 120 zł

Piersi USG – 250 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.