Poradnia Kardiologiczna Częstochowa

Serce i układ krwionośny to jedne z najważniejszych elementów całego organizmu. Bez sprawnego funkcjonowania tego układu zaczynają bowiem chorować wszystkie pozostałe organy i narządy, które nie mogą pracować wydajnie. Niestety, choroby związane z mięśniem sercowym oraz układem krążenia są coraz bardziej powszechne i dotykają nawet osób w młodym wieku. Dlatego właśnie w Centrum Medycznym Alfamedica w Częstochowie działa poradnia kardiologiczna, do której mogą zgłosić się osoby zmagające się z problemami dotyczącymi układu krążenia.

FAQ

KIM JEST KARDIOLOG?

Kardiolog to lekarz specjalista, który zajmuje się chorobami serca oraz układu krążenia. Do jego roli należy między innymi postawienie prawidłowej diagnozy oraz odpowiednie kierowanie leczeniem farmakologicznym pacjenta. Wśród najczęstszych chorób serca i układu krążenia wymienić możemy miażdżycę, zawały serca, wrodzone wady mięśnia sercowego czy chorobę niedokrwienną serca.

CO OFERUJE ALFAMEDICA W CZĘSTOCHOWIE?

Specjalista przyjmujący w poradni kardiologicznej w Alfamedica w Częstochowie zapewnia swoim pacjentom dokładny wywiad lekarski oraz diagnostykę, która obejmować może zarówno ogólne badania krwi, jak i badanie EKG w spoczynku, które pozwala na rejestrowanie pracy serca i ocenę, czy jest ona prawidłowa.

Wykonywane zabiegi:

EKG spoczynkowe

Badanie polega na rejestracji elektrycznej pracy mięśnia sercowego, czy jest ona prawidłowa, czy też jej zapis odbiega od normy.

Echo serca

USG serca jest wykonywane w celu oceny budowy i pracy zastawek serca naturalnych lub sztucznych, pomiaru wielkości i pracy komór serca, grubości jego ścian oraz diagnostyki wad serca.

Holter EKG

Urządzenie umożliwiające badanie elektrycznej czynności serca.

Holter ciśnieniowy

Urządzenie dokonujące regularnego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta (wraz z ewentualnym EGK)

Cena: 220 zł

Wizyta z Echo serca i EKG

Cena: 350 zł

Echo serca + opis

Cena: 200 zł

EKG + opis

Cena: 50 zł

Holter EKG

Cena: 180 zł / doba

Holter ciśnieniowy

Cena: 180 zł / doba

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.