W Poradni Angiologii Alfamedica Częstochowa rozpoczynamy leczenie Pacjentów z trudno gojącymi się ranami, przy pomocy sprzętu o nazwie Laserobaria S, której twórcą jest prof. dr hab.n.med. dr h. c. multi Aleksander Sieroń. Pan Profesor, kierując naszą poradnią, pełni jednocześnie funkcję Konsultanta Krajowego w dziedzinie Angiologii.

Do Poradni Angiologicznej zgłaszać się mogą Pacjenci cierpiący na problemy z kończynami, objawiające się występowaniem trudno gojących się ran, owrzodzeń oraz odleżyn. Podłożem występowania tego typu problemów mogą być zarówno miażdżyca, żylny zespół zatorowo-zakrzepowy, jak i tzw. stopa cukrzycowa. Schorzenia te w konsekwencji prowadzić mogą do zakażenia i obumarcia tkanek, co wiąże się z koniecznością wykonania amputacji. Ponad połowa przeprowadzanych w skali roku amputacji wynika z powikłań cukrzycowych. Właśnie z myślą o ratowaniu kończyn, Profesor Aleksander Sieroń stworzył urządzenie Laserobaria S.

Laserobaria S

Jest to wielofunkcyjne urządzenie terapeutyczne, które łączy w sobie atuty płynące z zastosowania podwyższonego ciśnienia, ozonu, pola magnetycznego oraz światła. Autorski wynalazek prof. Aleksandra Sieronia, sprawia że rana staje się bakteriologicznie czysta, przyspieszając jednocześnie proces jej gojenia i zwiększając szansę na wyleczenie.

Hiperbaryczna terapia tlenowa – podwyższone ciśnienie ułatwia tlenowi przeniknięcie poprzez bariery i dotarcie do chorych tkanek. Terapia sprzyja procesom fizjologicznego gojenia się ran i regeneracji, redukując przy tym stan zapalny.

Hiperbaryczna terapia ozonowa – ma silne działanie bakterio, grzybo i wirusobójcze. Poprawia utlenienie i zapobiega ponownemu pojawieniu się niechcianych organizmów.

Terapia światłem – promienie czerwone i ultrafioletowe, wnikając przez skórę, działają przeciwbólowo i pobudzają proces gojenia się ran, jednocześnie działając bakteriobójczo.

Pole magnetyczne – przyspiesza szereg procesów w organizmie, wśród nich regenerację tkanek i redukcję stanu zapalnego.

Wynaleziona przez Profesora Aleksandra Sieronia Laserobaria S, stanowi skuteczną alternatywę dla klasycznych urządzeń hiperbarycznych, które nie dają możliwości przeprowadzenia leczenia skojarzonego, łączącego zalety czterech wymienionych czynników, jakimi są światło, ciśnienie, pole magnetyczne oraz ozon. Leczenie przy pomocy aparatury Laserobaria S, stanowi niejednokrotnie jedyny ratunek przed grożącą amputacją kończyny.

W celu umówienia wizyty w Poradni Angiologicznej u Profesora Aleksandra Sieronia, należy skontaktować się bezpośrednio z Rejestracją Alfamedica Częstochowa -> tel. 781 754 455

 

Comments are closed.