Poradnia Chorób Zakaźnych Częstochowa

Choroby zakaźne to poważne zagrożenie dla zdrowia, a często nawet i życia. Fakt, że łatwo rozprzestrzeniają się wśród ludzi i część z nich wraca coraz intensywniej mimo praktycznego wyeliminowania ich szczepionkami to znak, że należy szczególnie mocno dbać o prawidłową diagnostykę oraz leczenie tego typu chorób. Dlatego też w naszym Centrum Medycznym Alfamedica w Częstochowie działa poradnia chorób zakaźnych, w której pacjenci otrzymują kompleksową pomoc specjalistów.

FAQ

CZYM SĄ CHOROBY ZAKAŹNE?

Choroby zakaźne wywoływane są przez różnego rodzaju czynniki – wirusy, bakterie oraz grzyby i pasożyty. To co łączy choroby zakaźne to łatwość zarażenia się nimi. Wymienić możemy kilkadziesiąt chorób zakaźnych. Niektóre z nich objawiają się występowaniem gorączki, wykwitów skórnych, dolegliwości bólowych, inne mają znacznie poważniejszy przebieg. Wśród chorób zakaźnych wymienić możemy również choroby nieuleczalne takie jak AIDS, oraz trudne do wyleczenia – np. boreliozę.

SPECJALISTA CHORÓB ZAKAŹNYCH – CZYM SIĘ ZAJMUJE?

Lekarz chorób zakaźnych zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz prowadzeniem działań profilaktycznych dotyczących chorób zakaźnych. Profilaktyka to przede wszystkim nauka prawidłowych nawyków oraz wykonywanie szczepień ochronnych. Diagnoza wymaga zaś przeprowadzenia badań diagnostycznych, które pozwalają dowiedzieć się z jaką chorobą mamy doczynienia. W oparciu o nią lekarz chorób zakaźnych dobiera prawidłowy rodzaj leczenia.

Wykonywane zabiegi:

Badania biologiczne

W naszej placówce pobieramy materiał niezbędny do badań potwierdzających daną jednostkę chorobową. Nasi lekarze specjaliści zajmują się interpretacją otrzymanych wyników.

Aktualności na temat chorób zakaźnych

Cennik usług

Wizyta

Cena:
dr n.  med. Lucjan Kępa – 220 zł

lek. med. Joanna Magnuska-Małek – 180 zł

USG wątroby

Cena: 120 zł

Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Drogi Pacjencie, przygotowując się na wizytę, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletnej dokumentacji medycznej oraz dowodu tożsamości.